14 funkcji, o które proekologiczni budowniczowie powinni prosić w swoim domu

14 funkcji, o które proekologiczni budowniczowie powinni prosić w swoim domu

14 funkcji, o które proekologiczni budowniczowie powinni prosić w swoim domu

Czy wiedziałeś 67 procent właścicieli domów Chcesz panele słoneczne? Znalezienie domu przyjaznego dla środowiska pozwala zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekologicznych budowniczych domach, czytaj dalej. W tym poradniku dowiesz się, jak zbudować zielony dom. Twój wykonawca może przejść przez różne przyjazne dla środowiska opcje instalacji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Kontynuuj czytanie.

1. Używaj urządzeń Energy Star

Urządzenia Energy Star stały się popularne, ponieważ pozwalają rodzinom obniżyć rachunki za energię i media.

Twój wykonawca może zalecić, jaki sprzęt zainstalować. Wysokiej jakości urządzenia zmniejszają zużycie energii elektrycznej i wody. Rozejrzyj się i zdobądź nowe gadżety kuchenne.

2. Popraw izolację swojego domu

Chłodzenie i ogrzewanie stanowią dużą część Twoich miesięcznych wydatków. Doskonała izolacja zmniejsza zużycie energii potrzebnej do utrzymania komfortu w domu.

Izolacja starego domu kosztuje tysiące dolarów. Większość nowych domów posiada nowoczesną izolację, która zapewnia komfort przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.

3. Korzystanie z programowalnego termostatu

Programowalny termostat to popularny produkt technologii inteligentnego domu. W ten sposób możesz utrzymać w domu przyjemną temperaturę i obniżyć koszty.

Ułatwiają monitorowanie zużycia temperatury.

4. Zainstaluj okna o niskiej emisji

Niektóre standardowe funkcje, o które dbają ekologiczni właściciele domów, to okna niskoemisyjne. Okna te pozwalają utrzymać zużycie chłodzenia i ogrzewania.

Szkło odbija szkodliwe promienie UV i ciepło, utrzymując niższą temperaturę. Jednak te okna nie zaciemnią twojego domu.

5. Energooszczędne opcje oświetlenia

Rozważ inwestycję w świetlówki kompaktowe i żarówki LED. Większość budowniczych maksymalizuje naturalne oświetlenie. Dodają duże okna, aby przestrzeń była jasna. Nie musisz cały czas używać światła.

6. Używaj zrównoważonego drewna

Budowniczowie, którzy chcą przyciągnąć świadomych ekologicznie nabywców, będą starali się wykorzystywać materiały pozyskiwane w sposób etyczny. Budowniczowie używają odzyskanego drewna do podłóg, tworzenia ścian akcentujących lub dodawania belek do sufitu.

7. Energia słoneczna i geotermalna

Możesz rozważyć zainstalowanie systemu zasilania energią słoneczną w swoim domu. Zwiększ zużycie energii dzięki panelom słonecznym i zmniejsz koszty.

Rozważ zatrudnienie renomowanej firmy fotowoltaicznej. Dowiedz się więcej o procesie instalacji paneli słonecznych, oglądając https://blueravensolar.com/proces-instalacji-paneli-solarnych/.

Możesz także skorzystać z opcji energii geotermalnej.

8. Użyj chłodnego dachu

Możesz wymienić dach na materiały, które odbijają światło i ciepło z dala od domu. Zwiększa to wydajność systemu chłodzenia i ogrzewania Twojego domu.

Porozmawiaj o swoich opcjach, gdy szukasz nowego dachu.

9. Spróbuj zbudować mniejszy dom

Ludzie wolą przytulne sypialnie i mniejsze mieszkania. Zmniejszenie powierzchni obrazu może pomóc w zmniejszeniu zużycia energii przez rodzinę. Plany pięter uległy zmianie i nie zawsze obejmują formalną jadalnię lub salon.

Posiadanie mniejszego domu skutkuje mniejszym kredytem hipotecznym i mniejszymi miesięcznymi rachunkami. Oceń swoje cele i to, co chciałbyś robić w przyszłości.

10. Ekologiczny krajobraz

Projekty ogrodów mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę i poprawić ślad ekologiczny Twojego domu.

Opcjonalnie poszukaj zrębków lub nawet sztucznej trawy. Bujne trawniki są oszałamiające, ale podczas upalnego lata potrzebują dużo wody. Materiały z recyklingu, takie jak blaszana wanna do pudełka na kwiaty, pokazują przedmioty wielokrotnego użytku.

11. Sprawdź ogrzewanie podłogowe

Możesz ograniczyć ryzyko wystąpienia wilgoci i wilgotnego środowiska dla pleśni. Ogrzewanie podłogowe to energooszczędna opcja w porównaniu z grzejnikami. Zapewnia również cyrkulację czystszego powietrza bez zawartości wilgoci w grzejnikach.

Wybierz elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe, oba zasilane energią odnawialną.

12. Wypróbuj toaletę o niskim przepływie lub krany

Toalety o niskim przepływie zużywają mniej wody w porównaniu ze starszymi modelami.

Starszy model zużywa około siedmiu galonów wody przy każdym spłukiwaniu. Toalety o niskim przepływie zużywają nie więcej niż jeden do dwóch galonów na spłuczkę. Jeśli chcesz oszczędzać wodę, sprawdź te toalety.

Możesz oszczędzać wodę za pomocą niskoprzepływowych głowic prysznicowych lub kranów. Zmniejsz rachunki za wodę i spraw, aby Twój dom był bardziej ekologiczny.

13. A co z systemem zbierania wody deszczowej?

Możesz rozważyć zainstalowanie systemu zbierania wody deszczowej. Zbierają deszczówkę z Twojego dachu i przechowują ją w zbiorniku. Zebrana woda może być wykorzystana do instalacji tryskaczowych lub toalet.

Beczki deszczowe to standardowa metoda zbierania wody deszczowej. Jeśli masz ogromny ogród, te beczki z wodą przydadzą się. W gorącym sezonie możesz zaoszczędzić na kosztach nawadniania, wykorzystując zebraną wodę.

Spróbuj umieścić niektóre beczki bliżej ogrodu, aby ułatwić podlewanie roślin.

14. Możesz uaktualnić swój system HVAC

Chłodzenie i ogrzewanie domu zazwyczaj kosztuje ponad 1000 USD rocznie. Możesz zaoszczędzić na kosztach energii, inwestując w zmodernizowany system HVAC.

Wybór systemu HVAC z certyfikatem ENERGY STAR może poprawić ogólną efektywność energetyczną Twojego domu. Musisz znaleźć odpowiedniego instalatora dla swojego nowego systemu HVAC.

Możesz także mieć w domu kilka różnych stref ogrzewania i chłodzenia. Będziesz musiał kupić kolejną jednostkę, ale ma to więcej sensu w dużym domu. Miej większą kontrolę nad temperaturami w różnych obszarach.

Współpracuj z ekologicznymi budowniczymi

Czy ten przewodnik okazał się pomocny w zwiększaniu efektywności energetycznej domu? Możesz zastanowić się nad instalacją paneli słonecznych lub dodaniem beczek na deszcz do swojej nieruchomości. Znajdź ekologicznych budowniczych domów do współpracy przy tym projekcie.

No Comments

Post A Comment