20 bezpłatnych profesjonalnych narzędzi marketingowych do rozwoju Twojej firmy

digital tools

20 bezpłatnych profesjonalnych narzędzi marketingowych do rozwoju Twojej firmy

Kiedy prowadzisz swój biznes, duży czy mały, jesteś tak dobry, jak to, co masz w swoim arsenale. Dotyczy to Twojej zdolności do kreatywności i szybkiego myślenia, a także posiadania do dyspozycji namacalnych narzędzi.

Poniżej przedstawiliśmy 20 najlepszych bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć firmę — daj nam znać, co lubisz lub co dodałbyś w komentarzach!

 1. Google Analytics – to oczywista konieczność. W miarę jak świat staje się coraz bardziej cyfrowy, trzeba wiedzieć, jak Twoja firma działa online. Google Analytics dostarcza danych o Twojej małej firmie, w tym o ruchu w Twojej witrynie i kliknięciach linków. Daje wyobrażenie o tym, kto i kiedy odwiedza, pozwala śledzić cele i generować raporty dotyczące odbiorców. Google oferuje również wirtualne kursy, dzięki którym nauczysz się, jak opanować platformę.
 2. Hotjar – Chcesz dokładnie zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający korzystają z Twojej witryny, nie gubiąc się w chaosie liczb i danych? Hotjar jest tam, gdzie jest. Możesz zobaczyć zachowanie użytkownika i jego dokładny proces podczas przeglądania witryny. Istnieją również narzędzia, takie jak ankiety opinii, które umożliwiają odbiorcom interakcję z Tobą podczas korzystania z Twojej witryny.
 3. płótno – To jedno z najlepszych narzędzi wizualnych do tworzenia grafiki dla Twojej firmy, zarówno do druku na potrzeby fizyczne, jak i do wykorzystania w mediach społecznościowych. Platforma jest łatwa w użyciu i pozwala na różne opcje rozmiaru, tła i obrazów stockowych.
 4. Centrum pomocy ProProfs – Jest to system zgłoszeń, który umożliwia odwiedzającym kontakt z obsługą klienta i rozpoczęcie wątku komunikacyjnego; przy jednoczesnym zachowaniu porządku i porządku. Umożliwia to również wspólne skrzynki odbiorcze, rozwiązywanie zgłoszeń przez czat i redukcję zgłoszeń nawet o 80% dzięki bazie wiedzy.
 5. Zwiadowca dżungli – to Twój najlepszy przyjaciel, jeśli chodzi o naukę sprzedaży na Amazon. Bez względu na to, na jakim etapie swojej podróży sprzedażowej jesteś, to narzędzie pomoże Ci zmaksymalizować Twoje umiejętności.
 6. kickstartery – Crowdsourcing dla Twojej firmy bez oddawania kapitału. W ten sposób możesz przyciągnąć mikroinwestorów i darczyńców do swojego nowego przedsięwzięcia biznesowego.
 7. MailChimp – To wszechstronne narzędzie, które jest koniecznością dla wszystkich użytkowników małych firm. Według ich strony internetowej: „Połącz dane odbiorców, kanały marketingowe i spostrzeżenia, aby szybciej osiągnąć swoje cele. Dzięki Mailchimp możesz promować swoją firmę za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowych, stron docelowych, stron docelowych z możliwością zakupów, pocztówek i nie tylko – wszystko z jednej platformy”.
 8. Shopify – Ta platforma pomogła ponad milionowi firm na całym świecie i nadal pomaga małym firmom rozwijać się. Shopify umożliwia użytkownikom tworzenie i projektowanie witryny e-commerce wspieranej przez pomocne narzędzia, które pomagają odkrywać nowych klientów, zwiększać sprzedaż i zarządzać codziennymi operacjami Twojej firmy.
 9. bufor – Oferuje proste narzędzia mediów społecznościowych, które zapewniają autentyczne zaangażowanie. Opowiedz historię swojej marki, zwiększając grono odbiorców. Platforma obejmuje publikowanie, analitykę i zaangażowanie.
 10. Qualaro – Jest to oprogramowanie do zbierania opinii klientów i użytkowników, które twierdzi, że ma 10 razy większą wartość niż ankiety e-mailowe. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby przekazywać przydatne informacje zwrotne, w tym analizy i raporty oparte na sztucznej inteligencji.
 11. Zapier – platforma do łączenia aplikacji i automatyzacji przepływów pracy. Zapier automatycznie przenosi informacje między aplikacjami internetowymi, dzięki czemu możesz skupić się bardziej na tym, co najważniejsze.
 12. gryzmolić – platforma do planowania, która pomaga szybciej i mądrzej umawiać spotkania. Nie musisz już wysyłać e-maili tam iz powrotem przez godzinę, aby zaplanować spotkanie.
 13. dokracja – dom dla umów i innych dokumentów prawnych tworzonych przez społeczność, która ich używa. Chodzi o to, aby te wspólne dokumenty były łatwo dostępne dla wszystkich.
 14. Zrelaksowany – idealny sposób komunikowania się z zespołem i utrzymywania wszystkich na tej samej stronie. Jest to centralne centrum komunikacyjne, w którym Ty i Twój zespół możecie pozostawać w kontakcie, zadawać pytania i udostępniać aktualizacje.
 15. Kreator stron GoDaddy – Jest to niezwykle łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala tworzyć strony internetowe, które wyglądają tak, jakbyś zapłacił komuś setki za ich stworzenie. Istnieje wiele opcji dostosowywania i mają narzędzia, dzięki którym Twoja witryna wygląda świetnie zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.
 16. Zadania do wykonania – Dla wielu niemożliwym jest utrzymanie porządku bez listy rzeczy do zrobienia. To narzędzie może pomóc Tobie (i Twojemu zespołowi!) w organizacji najważniejszych zadań i priorytetów.
 17. gramatyka – Pisząc tekst dla marki swojej firmy, ważne jest, aby jak najwięcej oczu przeczytało go w poszukiwaniu błędów. Grammarly to narzędzie, do którego możesz wkleić swoją kopię, a ono automatycznie znajdzie i oznaczy wszelkie błędy gramatyczne lub literówki. Ostrożności nigdy za wiele!
 18. Adobe Sign – To narzędzie, znane wcześniej jako EchoSign, umożliwia składanie podpisów bez użycia papieru, dzięki czemu podpisywanie umów i porozumień jest tak proste, jak przeciągnięcie palcem.
 19. sumo – platforma pełna narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć Twoją stronę internetową. Jest to bezpłatne narzędzie do przechwytywania wiadomości e-mail, którego rejestracja zajmuje tylko kilka sekund.
 20. Pixabay – Nie zawsze mamy czas lub pieniądze na robienie zdjęć towarzyszących naszej stronie internetowej i postom w mediach społecznościowych. Pixabay pomaga złagodzić tę potrzebę dzięki darmowym obrazom stockowym, które wyróżniają Twoją wiadomość.
No Comments

Post A Comment