5 prostych usprawnień, aby przygotować dom na święta

5 prostych usprawnień, aby przygotować dom na święta

5 prostych usprawnień, aby przygotować dom na święta

To nie czas na duże aktualizacje, więc trzymaj się prostych zadań, aby zapewnić świąteczną uroczystość.

Organizowanie wakacyjnego spotkania może być świetną zabawą, ale może też być trochę onieśmielające. Chcesz, aby Twój dom wyglądał jak najlepiej, ale teraz nie czas na duże aktualizacje.

Są szanse, że jesteś wystarczająco zajęty, aby przygotować się do wydarzenia. Skoncentruj się więc tylko na tych obszarach domu, w których będą spędzać czas Twoi goście.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym gospodarzem imprezy z kilkoma nerwami, czy też doświadczonym profesjonalistą szukającym nowych pomysłów, te wskazówki pomogą zapewnić, że Twój dom będzie gotowy na każde spotkanie.

Oswietlić drogę

O tej porze roku słońce zachodzi wcześnie, dlatego ważne jest, aby wejście do domu było czyste i dobrze oświetlone.

Jeśli masz duży dziedziniec, skup się na wejściu i prowadzącej do niego ścieżce. Zainstaluj światła na werandzie lub w razie potrzeby wymień żarówki. Odetnij wszelkie krzewy blokujące przejście.

W dniu imprezy otwórz rolety w przednich oknach, aby Twoi goście mogli zajrzeć do Twojego ciepłego, świątecznego domu, gdy się zbliżą. To świetny sposób na stworzenie poczucia oczekiwania na powitanie.

Wskazówka dla profesjonalistów: Najłatwiejszym sposobem natychmiastowego oświetlenia chodników i ścieżek są lampy słoneczne, które po prostu wbija się w ziemię. Resztę zrobi słońce!

Zwróć uwagę na wynik końcowy

Nasze mamy zawsze to powtarzały i to prawda: gdy masz nieskazitelnie czyste podłogi, cały dom wygląda czyściej.

Nawet jeśli nie możesz dokładnie posprzątać domu przed zebraniem, upewnij się, że podłogi są wyczyszczone, zanim pierwszy gość przekroczy próg.

profesjonalna wskazówka: Jeśli masz dywany, wyczyść je co najmniej trzy dni przed romansem, aby miały czas na całkowite wyschnięcie.

Upiększ swoją łazienkę

Jeśli przeszkadza Ci brudno wyglądająca fuga w łazience, wypróbuj ten prosty, niedrogi i nietoksyczny sposób, aby się jej pozbyć niemal natychmiast: po prostu spryskaj wodą utlenioną o pełnej mocy, pozostaw na 10 minut, a następnie wytrzyj czyste. Otóż ​​to!

Następnie dodaj trochę kwiatów, ozdób choinkowych lub zdjęć na ścianie, aby jeszcze bardziej urozmaicić swoją toaletę i jest ona gotowa dla twoich gości.

Wskazówka dla profesjonalistów: Użyj Zip-It, aby usunąć zanieczyszczenia z wolno poruszającego się odpływu zlewu. To niedrogie narzędzie wygląda jak gigantyczna opaska kablowa. Po prostu spuszczasz go do ścieku, aby wyciągnąć kępki włosów – wszystkie inne brudne rzeczy się z tym wymyślą.

Zoptymalizuj urządzenia kuchenne

Twoje sprzęty kuchenne będą końmi roboczymi podczas przyjęcia wigilijnego, niezależnie od tego, czy organizujesz duży rodzinny obiad, czy koktajl. Chcesz, aby były w pełni funkcjonalne i gotowe do pracy.

Upewnij się, że wszystkie płyty kuchenne działają. Teraz nadszedł czas, aby wyczyścić piekarnik, jeśli nie robiłeś tego od dłuższego czasu.

Wyczyść lodówkę i sprawdź, czy temperatura lodówki i zamrażarki jest optymalna.

Upewnij się, że zmywarka jest w dobrym stanie. Możesz go łatwo wyczyścić za pomocą środka do czyszczenia zmywarek w cyklu.

profesjonalna wskazówka: Ostre noże ułatwiają przygotowanie dużego posiłku. Upewnij się, że wszystkie twoje noże kuchenne są ponownie naostrzone, a także sprawdź baterie w elektrycznym nożu do rzeźbienia, jeśli taki masz.

Spraw, aby Twoja przestrzeń była przyjazna dzieciom

Kiedy sprawiasz, że Twój dom jest przyjazny dzieciom, upewniasz się, że rodzice również świetnie się bawią.

Jeśli masz dzieci w tym samym wieku co twoi młodzi goście, masz szczęście. Ale jeśli nie, pomyśl o dodaniu drobiazgów, które sprawią, że rodzice będą wygodniejsi i złagodzą nudę dzieci.

Oto kilka pomysłów na początek:

  • Przekształć wolny pokój lub sypialnię na piętrze w prywatną strefę opieki/przebieralni dla młodej mamy.
  • Maluchy i młodsze dzieci lubią być blisko rodziców, dlatego warto urządzić im kącik salonu lub jadalni z zabawkami, książkami, tabletem do oglądania bajek i wygodnymi poduszkami lub narzutami.
  • Jedną z naszych ulubionych strategii dla starszych dzieci jest przekształcenie lekcji deseru w aktywność. Na przykład możesz upiec dużą partię ciasteczek cukrowych o tematyce świątecznej, a następnie ułożyć różne kolory lukru dla dzieci (i dorosłych), aby pojechały do ​​miasta i udekorowały własne ciasteczka.

Wskazówka dla profesjonalistów: Jeśli nie masz dzieci lub Twoje dzieci są starsze, nie zapomnij o zabezpieczeniu zakwaterowania przed dziećmi. Odłóż wszystko, co jest drogie, kruche lub niestabilne. Jeśli to konieczne, zapewnij dziecku bezpieczeństwo. W ten sposób Ty i rodzice możecie się zrelaksować i nie martwić się o zagrożenia.

Chcesz więcej wskazówek dotyczących majsterkowania? Sprawdź więcej z See Jane Drill Filmy o majsterkowaniu.

Związane z:

  • 12 prostych kroków, aby przygotować dom na jesień
  • DIY: Odśwież swoją łazienkę za pomocą nowej umywalki i próżności
  • Ryzyko związane z urlopem: jak uniknąć roszczeń ubezpieczeniowych

Pierwotnie opublikowany w listopadzie 2016 r.

No Comments

Post A Comment