5 sposobów na odświeżenie przestrzeni

5 sposobów na odświeżenie przestrzeni

5 sposobów na odświeżenie przestrzeni

Otwórz zasłony, wpuść wiatr i rozświetl swój wystrój domu.

Wraz z wiosną pojawia się poczucie odnowy i chęć posprzątania, uporządkowania i odświeżenia – zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzasz w domu. Uwolnij swoją kreatywność i ukształtuj swoją przestrzeń. Zdziwisz się, jak kilka prostych zmian może dać Ci zupełnie nową perspektywę.

1. Obejmij naturalne światło

Stwórz wrażenie okien z dużymi lustrami.  Zdjęcie za pośrednictwem Laurel & Wolf.
Stwórz wrażenie okien z dużymi lustrami. zdjęcie powyżej Laur i Wilk.

W cieplejsze dni przychodzi więcej słońca, więc otwórz rolety i wygrzewaj się w naturalnym świetle. Zamiast włączać światło rano, odsuń zasłony i pozwól, by słońce oświetlało drogę. Samo otwarcie okien może podnieść na duchu, a także zaoszczędzisz trochę na rachunkach za prąd.

Nie masz wielu okien? Udawaj go za pomocą dużych luster, które odbijają światło i rozjaśniają pomieszczenie. Bonus: lustra dają również iluzję większej przestrzeni, dzięki czemu Twój dom wydaje się jaśniejszy, większy i czystszy.

2. Daj swoim meblom czystą tabliczkę

Wszystkie białe meble tworzą wiosenną atmosferę w salonie.  Zdjęcie za pośrednictwem Laurel & Wolf.
Białe meble tworzą wiosenną atmosferę w salonie. zdjęcie powyżej Laur i Wilk.

Wiosna to idealny czas na rozpakowanie wszystkich lżejszych i chłodniejszych ubrań — dotyczy to również mebli. Biała, beżowa lub jasnoszara kanapa to idealne miejsce do gniazdowania.

Lekkie, neutralne krzesła nadają ton, odbijając światło i zapobiegając przegrzaniu. Jeśli chcesz, możesz zostawić te elementy na zewnątrz przez cały rok, aby przywołać wiosenne wspomnienia i odegnać szaroniebieskie zimowe błękity. Jeśli nie chcesz wiązać się z białymi meblami, zainwestuj w narzuty, które możesz używać sezonowo i zdejmuj, gdy wrócą niższe temperatury.

3. Niech natura Cię poprowadzi

Wiklina i tkanina to materiały, które sprawdzają się zarówno wiosną, jak i latem.  Zdjęcie za pośrednictwem Laurel & Wolf.
Wiklina i tkanina to materiały, które sprawdzają się zarówno wiosną, jak i latem. zdjęcie powyżej Laur i Wilk.

Wkomponuj w swój wystrój lekkie, naturalne materiały — pomyśl o wiklinie, plecionych koszach, jasnych słojach drewna i bawełnianych zasłonach. Zachowaj przewiewność i lekkość, czerpiąc inspirację z natury.

Zamień ciężkie koce na letnie narzuty i porzuć ciężkie, ciemne elementy dekoracyjne na rzecz plecionych koszy w połączeniu z kolorowymi lub inspirowanymi naturą dodatkami. Dodając ziemiste materiały do ​​swojego domu, przywołaj naturę wewnątrz i na zewnątrz, aby uzyskać świeży i odnowiony charakter.

4. Zapakuj poncz z kolorowymi wyskokami

Wiosna to idealny czas, aby porzucić wszystkie nastrojowe czernie i szarości zimy i zamienić je na coś bardziej radosnego. Pomarańczowy, różowy, żółty, fioletowy, niebieski i zielony to kolory przywodzące na myśl wiosnę i słońce. Wybierz swój ulubiony kolor z tęczy i biegnij z nim. Wypróbuj brzoskwiniowe poduszki do rzucania, wiosenne zielone świece lub wiecznie zielone dekoracyjne miski.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu i wypróbuj odważne stwierdzenie lub zachowaj spokój dzięki subtelnym odniesieniom do czegoś, co lubisz. Zdziwisz się, jak bardzo podnosisz się na duchu, gdy będziesz otoczony morzem ładnych barw.

5. Idź na zielono i weź głęboki oddech

Dodanie do domu roślin doniczkowych, bukietów i ogrodów ziołowych to świetny sposób, aby przenieść się na zewnątrz do domu. Nie tylko zapewniają piękne punkty skupienia i poprawiają nastrój, ale także wydzielają niewielkie dawki tlenu – weź więc głęboki oddech.

Odwiedź lokalny targ, aby kupić ładne kwiaty po okazyjnych cenach lub wyhoduj zioła w doniczkach na parapecie. I dla wszystkich tych czarnych kciuków, sztuczne rośliny nadal będą dawać świeży zielony wygląd, ale bez wszystkich kłopotów i troski.

Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć kilka pokoi w domu, czy dokonać przeglądu całej przestrzeni, możesz wykonać proste czynności, aby przygotować swój dom na wiosnę. Daj sobie nową perspektywę i świeżą perspektywę, poświęcając czas na odmłodzenie swojej przestrzeni i sposobu myślenia.

Niezależnie od tego, czy mieszasz kolory, czy czerpiesz inspirację z natury, możesz całkowicie przekształcić swój dom w słoneczną, jasną i przestronną przestrzeń.

Związane z:

  • Wiosenne porządki 101: Zrób to szybko, łatwo i skutecznie
  • 3 dyskretne palety kolorów dla wyrafinowanego domu
  • 4 uniwersalne rośliny doniczkowe do każdego domu

Pierwotnie opublikowany w marcu 2016 r.

No Comments

Post A Comment