7 sposobów na włączenie swoich pasji do wystroju domu

7 sposobów na włączenie swoich pasji do wystroju domu

7 sposobów na włączenie swoich pasji do wystroju domu

Otaczanie się wspomnieniami o swoich hobby i zainteresowaniach sprawia, że ​​każdy pokój ma większe znaczenie.

Twój dom jest odzwierciedleniem tego, kim jesteś, a Ty jesteś czymś więcej niż tylko wyborem gustownych kolorów i mebli. Dlaczego nie celebrować swoich pasji, wkomponowując je w swój wystrój? Kiedy Twoje talenty, umiejętności i hobby zostaną zaprezentowane jako naturalna część Twojego wystroju, poczujesz się bardziej zainspirowany i zadomowiony.

Nie musisz przeprojektowywać swojego życia, aby włączyć swoje pasje do wystroju domu. W wielu przypadkach wystarczy niewielka zmiana w miejscu przechowywania lub rozmieszczeniu, co robi różnicę – a nawet możesz zaoszczędzić pieniądze, używając przedmiotów, które już posiadasz.

Jeśli coś cię uszczęśliwia, wydobądź to i pozwól mu zabłysnąć.

Trzymaj swoje narzędzia w zasięgu ręki

Wiele kreatywnych hobby wiąże się z pięknymi narzędziami. Nie chowaj pędzli ani nici dentystycznej – pokaż je z dumą!

Upewnij się, że przechowujesz często używane narzędzia w dostępnych miejscach, z których możesz je złapać. Nic nie przebije inspiracji i konieczności wyciągania gitary ze ściany lub wyciągania szydełka z tyłu szafy. Dobrą zasadą jest trzymanie wszystkiego, czego używasz raz w tygodniu lub częściej, w zasięgu ręki.

Wyświetlaj sprzęt sezonowy przez cały rok

To, że możesz jeździć na nartach tylko kilka miesięcy w roku, nie oznacza, że ​​zapomnisz o stokach. Utrzymuj swoje sezonowe pasje przy życiu, trzymając je w zasięgu wzroku, ale z dala od drogi.

Poza sezonem zamontuj narty lub wędki nad drzwiami. Jeśli masz miejsce nad szafkami kuchennymi, jest to świetne miejsce na ten wspaniały zestaw do fondue, którego używasz tylko zimą. Możesz nawet zamontować wiosło kajakowe na suficie – lub cały kajak, jeśli pozwala na to miejsce. Zaletą większości sprzętu sezonowego jest to, że używasz go na zewnątrz, więc nie musisz się zbytnio martwić o przechowywanie.

Wykorzystaj swoje talenty

Daj swoim twórczym pasjom przestrzeń, aby zabłysnąć w codziennym życiu. Jeśli jesteś dobry w kaligrafii, napisz stylową listę planowania posiłków na tydzień lub stwórz pudełkową listę zasad domowych.

Stolarze mogą tworzyć wszystko, od desek do krojenia po meble. Podczas haftowania rób własne poszewki na poduszki i ozdobione ręczniki. Potter, kiedy już napełnisz swoją szafkę, zajmij się robieniem donic i haczyków ściennych.

Prawie każda sztuka lub rzemiosło ma praktyczne zastosowanie, więc odnalezienie swojego jest zabawnym wyzwaniem.

Niech Twoja kolekcja opowie historię

Jeśli jesteś kolekcjonerem, każdy kawałek ma swoją historię. Jako całość, przedmioty w kolekcji opowiadają własną historię i sposób, w jaki pojawiły się w Twoim życiu.

Przechowuj kolekcje w honorowym miejscu, gdzie cała historia może się łączyć. Szafki i półki wystawowe świetnie nadają się na przedmioty 3D, takie jak szkło, figurki i ciekawostki, a albumy są idealne na znaczki, stare zdjęcia i efemerydy. I oczywiście zaplanowany projekt ściany zapewnia dużo miejsca na stare plakaty filmowe, dzieła sztuki lub zamontowane przedmioty.

Użyj Decor, aby zainspirować do działania

Kiedy potrzebujesz odrobiny motywacji do realizacji swojej pasji, niech wystrój zainspiruje Cię do działania. Dopasuj każdy inspirujący przedmiot do miejsca, w którym najprawdopodobniej będziesz potrzebować wzmocnienia.

Kiedy nie czujesz się jak zwykle smakosz, wystaw swoje antyczne naczynia do pieczenia w swojej kuchni. Aby pomóc w blokadzie pisarskiej, wywieś nad biurkiem swój dyplom, pierwszy list akceptacyjny lub specjalne pierwsze wydania swoich ulubionych książek. Zawieś medale sportowe i zdjęcia, na których jesteś na mecie, nad koszem na buty w pobliżu wejścia, aby zachęcić Cię do biegania.

Dostosuj atmosferę w pomieszczeniu

Ogólnie rzecz biorąc, zastanów się nad przeznaczeniem przestrzeni, kiedy decydujesz, gdzie umieścić swoje cenne rzeczy. Nie przechodź po prostu obok miejsca, w którym masz miejsce na ścianie; Nie spiesz się, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie.

Półka z zabytkowymi zabawkami klauna może wyglądać świetnie w biurze lub pokoju zabaw, ale może nie zapewniać relaksu w sypialni. A twoje ligowe buty piłkarskie lub piłka z autografem mogą być idealną inspiracją w sali treningowej, ale w jadalni nie są one apetyczne.

Delikatne skarby tworzą nastrój

Niektóre z twoich rzeczy są przeznaczone tylko dla ciebie i wywołują szczególne wspomnienia i uczucia, gdy je widzisz lub dotykasz. Kiedy masz przedmiot, który zapewnia Ci komfort, umieść go w sposób, który sprawi, że poczujesz się komfortowo. Czy ta plaża na plaży cię uspokaja? Trzymaj go obok łóżka.

Jeśli stary gwizdek dziadka przypomina ci, jak nauczył cię czytać, trzymaj go w gablocie na półce z książkami lub obok biurka.

To tylko niektóre ze sposobów, w jakie możesz wprowadzić swoje pasje do wystroju domu. Mamy nadzieję, że te pomysły zainspirują Cię do włączenia najważniejszych rzeczy do wystroju wnętrza, abyś mógł utrzymać te pasje przy życiu w codziennym życiu.

Związane z:

  • 7 spersonalizowanych pomysłów na akcent w domu, które dotyczą Ciebie
  • Quiz: W jakim stylu jest Twoja wymarzona sypialnia?
  • Get Hygge: Przytulny do skandynawskiej prostoty

Pierwotnie opublikowany w kwietniu 2018 r.

No Comments

Post A Comment