8 wskazówek dla maksymalnego komfortu

8 wskazówek dla maksymalnego komfortu

8 wskazówek dla maksymalnego komfortu

Szare niebo nie musi oznaczać ponurego życia w pomieszczeniach.

W miarę zbliżania się zimy możesz chcieć po prostu hibernować do wiosny – a w tym roku może to być prawdziwsze niż kiedykolwiek. Ale w spokojniejszych miesiącach roku jest radość.

Chociaż trend mógł pojawić się i zniknąć w Stanach Zjednoczonych, sztuka hygge, uczucie wyjątkowo przytulnego i zadowolonego, jest tylko częścią codziennego życia w Danii.

Rzecz w tym, że Duńczycy wiedzą, jak dobrze prosperować zimą. Być może już wiesz, że są najszczęśliwszymi żyjącymi ludźmi, ale czy wiedziałeś, że wielu z nich przypisuje swój nietypowo słoneczny światopogląd swoim nawykom związanym z domem i dbaniem o siebie?

Kiedy na zewnątrz jest zimno i deszczowo, a Ty utkniesz w środku – kto wie na jak długo? – Spożywanie następnej serii z listy „polecanych” może wydawać się najbardziej atrakcyjną opcją. Ale jeśli chcesz coś pomieszać, oto kilka pomysłów na skierowanie Duńczyków i przekształcenie ponurej pogody w celowo piękny dzień.

1. Ustaw nastrój

Świece są niezbędnym elementem niezwykle komfortowej atmosfery. Nie tylko zapewniają przyjemne, miękkie światło, ale także dodają ciepła i zapachu do Twojej przestrzeni.

Wskazówka: Wybierz zapachy sezonowe, aby zainspirować uroczystości, lub letni zapach, taki jak kokosowy i kwiatowy, aby zwalczyć sezonową chandrę.

2. Upiecz coś

Domowe gotowanie jest sercem przytulnego doświadczenia. Ale nie zaczyna się, gdy jesz ciasto (albo herbatniki lub ciasto) – zaczyna się, gdy wyobrażasz sobie stworzenie.

Przeglądaj swoje ulubione książki kucharskie lub przeglądaj wspaniałe witryny do pieczenia, starannie wybieraj i mieszaj składniki i nie spiesz się, ciesząc się wykonywanym zadaniem. To tylko bonus, że Twoje wypieki zaleją Twoją przestrzeń pysznymi zapachami – a także będą dobrze smakować.

Wskazówka: Skontaktuj się z przyjacielem lub członkiem rodziny, którego przepisy są godne uznania i zapytaj, czy mogliby pokazać Ci, jak szkolić swoje spektakularne umiejętności. Jeśli nie możesz spotkać się osobiście, możesz nawiązać rozmowę wideo.

3. Dodaj teksturę

Pluszowe narzuty, kożuchy i poduszki tworzą o wiele bardziej przyjazną przestrzeń. Przykryj swoje powierzchnie tyloma luksusowymi tkaninami i poduszkami, ile możesz znaleźć i przytul się do nich.

Wskazówka: Nie krępuj się iść na sztuczkę, a jeśli koszt to zabrania, znajdź niedrogie alternatywy.

4. Wyjdź z gier planszowych

Odciągnij swojego partnera lub dzieci od ich ekranów i zbierz się przy stole, aby pobawić się w staromodny sposób. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na różnorodność strategii rywalizacji, czy na społecznościowe gry planszowe, są opcje dla każdego. Minimalistom wśród nas nawet talia kart może zapewnić mnóstwo rozrywki.

Wskazówka: Szukasz opcji gier zdalnych? Istnieje wiele aplikacji do gier grupowych online, a wiele osób znalazło kreatywne sposoby na granie w klasykę również w Zoom. Rozpocznij grę i utrzymuj kontakty przez cały rok!

5. Udoskonal swoją grę gorącymi napojami

Gorące kakao, gorące toddies, jabłkowy cydr, grzane wino – wybierz swoją truciznę. Cokolwiek to jest, znajdziesz swój własny specjalny przepis tak pyszny, że nie możesz się doczekać, aby się nim pochwalić. Zorganizuj wirtualną happy hour i podziel się nią z rodziną i przyjaciółmi.

Wskazówka: Ależ tak, do tych napojów można dodać whisky. Ale zazwyczaj dobrym pomysłem jest również udoskonalenie wersji bezalkoholowej dla tych, którzy nie piją.

6. Obejmij pogodę w swetrze

Jeśli nie masz jeszcze ulubionego swetra, czas go znaleźć. Powinno to być coś, co sprawi, że poczujesz się jak w domu, kiedy go założysz. Kaszmir, wełna, moher – wszystko jest możliwe. Cokolwiek wybierzesz, połącz go z grubymi skarpetami!

Wskazówka: Znajdź książki lub samouczki dla początkujących i spróbuj swoich sił w robieniu na drutach, szydełkowaniu lub tkaniu i stwórz własny sweter na zimę. Znajdź internetowy krąg dziewiarski, aby uzyskać wskazówki i zachęty.

7. Wybierz swoją zimną playlistę na zewnątrz

Zrób sobie mieszankę muzyki, która inspiruje Cię do robienia wszystkich rzeczy, które sprawiają, że czujesz się absolutnie kochany w swojej przestrzeni. Ustaw tasowanie, relaks, powtarzanie.

Wskazówka: Instrumenty nie bez powodu są klasyką – mogą służyć jako tło niemal do wszystkiego. W razie wątpliwości większość serwisów muzycznych ma gotowe listy odtwarzania, z których niektóre można filtrować według nastroju.

8. Prowadź zajęcia sezonowe

zrobić jabłka karmelowe? Sprawdzać. Czy pracujesz nad (lub rezygnujesz) z postanowień noworocznych? Sprawdzać. Konserwowanie, skakanie w kałużach, rzucanie śnieżkami, odkrywanie oznak wiosny? Sprawdzać!

Wskazówka: Niezależnie od tego, jakie są Twoje ulubione aktywności sezonowe, utwórz plan ich realizacji — umieść go w kalendarzu, ustaw przypomnienie w telefonie lub znajdź „partnera odpowiedzialnego” (przyjaciela lub członka rodziny, który zapewni Ci impuls, którego potrzebujesz). ) i poczuj magię nawet najgorszej pogody.

  • Jak najlepiej wykorzystać 500 stóp kwadratowych: zobacz, jak zrobił to ten miejski najemca
  • 4 sposoby na przytulną kuchnię na jesień
  • Quiz: Jak wygląda Twoja wymarzona kabina?

Pierwotnie opublikowany w październiku 2018 r.

No Comments

Post A Comment