Canva, znana z projektowania, wprowadza na rynek roboczy zestaw narzędzi do współpracy

Canva Worksuite on computer

Canva, znana z projektowania, wprowadza na rynek roboczy zestaw narzędzi do współpracy

Zespoły Canva były ostatnio bardzo zajęte i teraz stają się czymś więcej niż tylko łatwym w użyciu narzędziem do projektowania graficznego.

Firma z siedzibą w Australii ogłosiła na ostatnim wydarzeniu Canva Create, że dokona odsłonięcia wiele nowych produktów aby uzupełnić swoją ofertę produktów, w tym między innymi dokumenty, strony internetowe, tablice i wizualizacje danych wynikające z przejęcia Flourish, platformy znanej z możliwości przekształcania dużych zbiorów danych w wykresy, wykresy lub wizualizacje.

Ponadto rozszerzą również swoją ofertę drukowania i wprowadzą niesławną technologię usuwania tła do filmów. Prezentacje, uruchomione w 2021 r., otrzymają funkcję zdalnego sterowania, umożliwiającą prezenterom podłączanie innych urządzeń (takich jak telefon) w celu wykorzystania ich jako wirtualnego pilota. Jak schludnie!

„Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad nową erą Canva” – powiedział Cliff Obrecht, współzałożyciel i dyrektor operacyjny, w wywiadzie dla TechCrunch.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

„Canva zawsze była produktem osobistym, który trafiał głęboko w miejsce pracy. Ale nigdy tak naprawdę nie uruchomiliśmy tego pakietu roboczego, który byłby odpowiedni dla organizacji”.

Według wewnętrznej dokumentacji 85% firm z listy Fortune 500, w tym FedEx, L’Oréal i Salesforce, korzysta z narzędzi projektowych Canva.

Ponad 4,4 miliona klientów płaci za usługę Canva for Teams, która została wydana w zeszłym roku, ale podobnie jak wszystkie ich produkty, będzie to jeden freemium Model do swojego nowego zestawu do pracy. Podobnie jak produkt Team, Worksuite będzie zawierał funkcje współpracy, które umożliwią członkom zespołu współpracę w czasie rzeczywistym.

Zrozumiałe jest, że produkt Worksuite w naturalny sposób porównuje do dobrze znanego i powszechnie używanego pakietu Google Suite lub pakietu Microsoft Office, ale w odpowiedzi Canva mówi, że nie stara się konkurować z tymi gigantami korporacyjnymi. Zamiast tego firma twierdzi, że jest wizualnym pierwszym towarzyszem tych narzędzi.

„Nie próbujemy konkurować bezpośrednio z Dokumentami Google” — powiedział TechCrunch, dyrektor operacyjny Canva Cliff Obrecht.

„Nasze produkty są z natury wizualne, więc bierzemy bardzo wizualny obiektyw, jak wygląda wizualny dokument? Jak zmienić nudny dokument oparty wyłącznie na tekście w coś ekscytującego?”

Najfajniejsza część? Nowe produkty Worksuite są interoperacyjne, co oznacza, że ​​jeśli tworzysz na przykład prezentację, można ją łatwo przekonwertować na dokument tekstowy lub kompletną stronę internetową.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

No Comments

Post A Comment