Dlaczego ceny nieruchomości tak szybko wzrosły?

InvestFourMore

Dlaczego ceny nieruchomości tak szybko wzrosły?

Dlaczego ceny nieruchomości tak szybko wzrosły?

Kiedy słyszymy o rynku nieruchomości, wydaje nam się, że słyszymy tylko o tym, jak wysokie są ceny i jak szalony jest rynek. To prawda, że ​​ceny rosną i to szybko, ale historycznie ceny rosną szybciej niż kiedykolwiek? Dlaczego ceny rosną i czy jest to przyczyną złego popytu lub ograniczonej podaży? Czy rynek wkrótce się załamie, czy utrzyma się lub uspokoi? Zajmę się wszystkimi tymi rzeczami w oparciu o dane i moje doświadczenie jako agenta nieruchomości, inwestora, autora i konsultanta!

Jak szybko wzrosły ceny nieruchomości?

Ceny nieruchomości znacznie wzrosły w ostatnich latach, szczególnie po wybuchu COVID, ale wzrosły również przed tym. Wygląda na to, że ceny poszybowały w górę, ale to częściowo dlatego, że właśnie przetrwaliśmy jeden z największych krachów na rynku nieruchomości w historii z historycznie niskimi cenami.

Mediana wartości domu w drugim kwartale 2020 r. wyniosła 322 000 USD, a w czwartym kwartale 2021 r. 408 000 USD. To wzrost o 86 000 dolarów w ciągu 18 miesięcy. Wydaje się to szalone, ale jest to wzrost o około 27% w ciągu 18 miesięcy lub około 18% rocznie. To duży wzrost, ale nie jest to niespotykane. Poniżej możesz zobaczyć wzrost cen w ciągu ostatnich 20 lat.

Średnia cena sprzedaży w Stanach Zjednoczonych

Czy ceny nieruchomości rosną szybciej niż kiedykolwiek?

Wiele osób twierdzi, że ceny nie mogą ciągle rosnąć, ponieważ tak szybko rosną. Jednak ostatni wzrost cen nie jest najwyższym wzrostem cen w historii USA. Nie mówię nawet o wzroście przed ostatnim krachem. W latach 70. ceny nieruchomości rosły szybciej i po tym wzroście nie doszło do krachu na rynku nieruchomości. Lata 70. przyniosły także wzrost stóp procentowych, ogromną inflację i dwie recesje.

Poniżej znajduje się wzrost cen dla każdej dekady od lat 40. XX wieku.

O ile historycznie wzrosły ceny nieruchomości?

Gdyby ceny rosły w obecnym tempie, lata 2020 byłyby trzecią najszybciej rozwijającą się dekadą. Tak, ceny rosną szybko, ale nie tak szybko, jak niektórzy mogą sądzić.

Nawet po najgorszym w historii krachu na rynku nieruchomości ceny nie rosły tak szybko, jak w latach 70. XX wieku.

Co prowadzi do wzrostu cen?

Wiele osób obwinia wiele rzeczy za wzrost cen nieruchomości. Inwestorom zarzuca się kupno wszystkich domów. Cudzoziemcy ponoszą odpowiedzialność za zakup domów. Rząd jest oskarżany o to, że nie zezwala na więcej budowy.

Moim zdaniem powodem wysokich cen jest zbyt mała budowa i koszty budowy. Tak, większy procent domów jest sprzedawany inwestorom, ale rzeczywista liczba domów, które kupują inwestorzy, nie jest tak wysoka, ponieważ zapasy są tak niskie. W rzeczywistości odsetek właścicieli domów rośnie znacznie szybciej niż liczba domów.

Ile nieruchomości na wynajem kupili inwestorzy?

Jak widać, nie ma o wiele więcej mieszkań na wynajem niż 6 lat temu, ale są miliony mieszkań więcej. Prawdziwym powodem wzrostu cen nieruchomości jest to, że jest więcej właścicieli najemców niż kiedykolwiek wcześniej i nie ma wystarczającej liczby mieszkań dla tych właścicieli.

Stany Zjednoczone budowały się na rekordowo niskim poziomie od lat od ostatniej katastrofy, a ten budynek nigdy nie był w stanie nadrobić zaległości. Możesz słyszeć, że jest mnóstwo prac budowlanych, ale te domy nie są jeszcze skończone. Ze względu na problemy z łańcuchem dostaw czas budowy znacznie się wydłużył, a rzeczywista liczba budowanych domów jest bardzo mała.

Produkcja nowych domów

Widać, że w ciągu ostatnich 14 lat zbudowali bardzo niewiele, podczas gdy populacja wzrosła. Wskaźnik urodzeń w USA spada, ale te dzieci nie będą kupować domów przez dziesięciolecia.

Gdyby domy były tanie i łatwe w budowie, to by! Koszty produkcji są czynnikami kształtującymi ceny na prawie wszystkich rynkach. Jeśli inna firma może wyprodukować coś taniej i nadal zarabiać, to zrobi to! Jedyny czas, w którym koszty produkcji nie są czynnikiem napędzającym, to masowa nadpodaż domów z powodu przebudowy lub przejęć. Obecnie mamy do czynienia z ogromnym niedoborem mieszkań, a nie nadpodażą.

Rząd utrudnił również budowanie czegokolwiek, jednocześnie utrudniając inwestorom. Im więcej ograniczeń rząd nakłada na budynki, tym droższe są budynki. Widać to wyraźnie, gdy spojrzysz na miejsca takie jak Boulder Colorado, które od lat ma ogromne ograniczenia budowlane, a ceny są dwa razy lub więcej niż sąsiednie miasta.

Ceny domów spadną, czy zwolnią?

Obecnie na świecie jest wiele rzeczy związanych z wojną, stopami procentowymi, inflacją i groźbą recesji. Wiele osób przewiduje spowolnienie lub krach na rynku nieruchomości. Ważne jest, aby znać liczby i fakty. Naprawdę trudno jest cokolwiek obniżyć cenę, chyba że obniżą się koszty produkcji. Nie widzę w najbliższym czasie spadku kosztów budowy. W szczegóły wchodzę w poniższym filmie:

Nadchodzi awaria?

Wniosek

Powodem rosnących cen nieruchomości jest to, że ich budowa jest droga. Trudno znaleźć ludzi do budowy, rząd utrudnia budowę, a materiały są drogie. Czy ceny nieruchomości mogą spadać? Tak, mogą spowolnić tempo wzrostu, ale inflacja również musiałaby zwolnić. Trudno powiedzieć dokładnie, co się stanie, ale nie widzę w najbliższym czasie awarii.

kategorie własność
Jaka jest najlepsza inwestycja w środowisku o wysokiej inflacji?

Jaka jest najlepsza inwestycja w środowisku o wysokiej inflacji?

Ile domów kupują właściciele i inwestorzy nieruchomości?

Ile domów kupują właściciele i inwestorzy nieruchomości?

Ile kosztuje utrzymanie domu

Ile kosztuje utrzymanie domu?

Czy potrafisz mierzyć czas na rynkach nieruchomości?

Czy potrafisz mierzyć czas na rynkach nieruchomości?

Rekordowa liczba domów

Czy naprawdę w tej chwili buduje się rekordową liczbę domów?

6 myśli na temat „Dlaczego ceny nieruchomości tak szybko wzrosły?”

 1. Lubię używać faktów i wykresów zamiast siać strach!

  odpowiadać

  • Dziękuję bardzo!

   odpowiadać

 2. Bardzo ciekawe fakty!
  Nieruchomości zawsze oferują lepszy zwrot z inwestycji w czasie w porównaniu z innymi inwestycjami przemysłowymi. Pokazuje, że nigdy nie żałujesz inwestycji w branży nieruchomości.
  Dziękuję za udostępnienie.

  odpowiadać

 3. Mają naprawdę dogłębną wiedzę na temat rynku nieruchomości !! świetne informacje dzięki za udostępnienie.

  odpowiadać

 4. Dzięki Markus, jak zawsze aktualne informacje. Trochę mojej osobistej opinii: towarzystwa funduszy kupują nieruchomości i podnoszą ceny. I jak się okazało pod koniec 2000 roku, prawdopodobnie w pewnym momencie wszystko się zawali.

  odpowiadać

  • bardzo niewiele nieruchomości jest przez nich kupowanych łącznie.

   odpowiadać

Dodaj swój komentarz Odrzuć odpowiedź


Ta strona korzysta z Akismet w celu zmniejszenia ilości spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twojego komentarza.

No Comments

Post A Comment