Dlaczego warto ponownie rozważyć podanie swojego numeru telefonu

multiple people on their phones representing reviewing clients.

Dlaczego warto ponownie rozważyć podanie swojego numeru telefonu

Przyjazne przypomnienie: Nie musisz udostępniać swojego numeru telefonu komórkowego wszystkim.

Brzmi to jak proste stwierdzenie, ale przy mnóstwie kont i poleganiu na technologii z czystej wygody, większość ludzi swobodnie ujawnia swoje dane osobowe, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

Przedłużenie siebie

Wraz ze wzrostem zależności od smartfonów spadły standardy prywatności.

Używanie numeru telefonu do odblokowania konta lub robienia zakupów online jest tak powszechne, że wiele osób nie zastanawia się dwa razy, zanim go użyje.

Nawet jeśli ta nonszalancka postawa nigdy nie doprowadziła do niczego szkodliwego, zawsze istnieje szansa, że ​​Twoje konto zostanie zhakowane. Powiązanie numeru telefonu z tym kontem tylko pogorszy sprawę. Na przykład, jeśli haker dostanie się do bazy danych Macy’s, może użyć numerów telefonów powiązanych z kontami członków, aby uzyskać dostęp do innych informacji.

Sama znajomość numeru telefonu komórkowego naraża wszystkie powiązane z nim konta na ryzyko.

Pomyśl, ile razy byłeś proszony o podanie numeru telefonu komórkowego. Oczywiście zignoruj ​​zainteresowanych nieznajomych, rodzinę i przyjaciół, a przekonasz się, że to udostępnianie nadal ma miejsce wiele razy w ciągu tygodnia. Poczta e-mail i serwisy społecznościowe mogą prosić o zweryfikowanie konta. Detaliści mogą o to poprosić w celach marketingowych.

Konta bankowe, programy premiowe, a nawet zamawianie pizzy wymagają udostępnienia swojego numeru.

Zachowaj to w tajemnicy, chroń to

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniemożliwić hakerom kradzież Twoich informacji.

Pierwsza rzecz jest prosta, nie udostępniaj swojego numeru telefonu wszystkim. Tylko dlatego, że przedstawiciel obsługi klienta lub formularz online prosi o Twój numer, nie oznacza, że ​​jest to wymagane. Możesz odrzucić swoją prośbę, jeśli nie jest to obowiązkowe. Po drugie, nie otwieraj linków wysyłanych SMS-em z numerów, których nie znasz. Wysyłanie tych linków to powszechny sposób, w jaki hakerzy wykorzystują numery telefonów do uzyskiwania dostępu do innych informacji.

Możesz także mieć osobny numer telefonu do użytku osobistego, aby ograniczyć kontakt ze spamerami i nieznanymi rozmówcami.

Nigdy nie bój się zadawać pytań, jeśli chodzi o Twoją prywatność. Chociaż bezpłatne udostępnianie danych osobowych jest obecnie normą, nie oznacza to, że musisz w tym uczestniczyć.

No Comments

Post A Comment