Dom nad jeziorem dyniowego rzeźbiarza: dom dla jego hobby

Dom nad jeziorem dyniowego rzeźbiarza: dom dla jego hobby

Dom nad jeziorem dyniowego rzeźbiarza: dom dla jego hobby

Zobacz, jak Russ Leno realizuje swoją pasję w miejscu, które naprawdę nazywa domem.

„Byłoby nudno, gdybyśmy wszyscy robili to samo”

Kiedy Russ Leno zaczął rzeźbić dla zabawy w wieku 20 lat, niewiele wiedział, że pewnego dnia wyrzeźbi największą na świecie dynię.

„Zacząłem doskonalić swoje umiejętności rzeźbienia w dyni, ponieważ mogłem to robić w domu [my kids]” wyjaśnia mistrz rzeźbiarz.

Projektant z zawodu i artysta z serca, Leno cieszył się z czasów, kiedy wszystko było robione ręcznie. Ale z czasem komputery przejęły kontrolę i potrzebował nowego gniazdka.

Najpierw zaczął rzeźbić w piasku, bo robili to jego przyjaciele, a potem spróbował swoich sił w rzeźbieniu w śniegu i lodzie. Dynie były refleksją.

„Nadeszła kolej, aby urządzić przyjęcie w ich domu, a oni pobiegli do sklepu i kupili dynie” – wyjaśnia. „Cięcie w nowym stylu, od którego zaczęliśmy, było świetną zabawą”.

AKWARIUM
Dzięki uprzejmości Russ Leno

Leno opisuje swój styl jako „tworzenie sceny na dyni”, ale to mało powiedziane. Od 1200-funtowej mechanicznej piranii po średniowieczny zamek i smoka, halloweenowe kreacje Leno są równie pomysłowe, co złożone.

„Byłoby nudno, gdybyśmy wszyscy robili to samo” – mówi. „Podobnie jak ludzie, którzy tworzą muzykę, nie chcesz słyszeć w kółko tego samego stylu”.

“Jest wygodny”

W ciągu ostatnich 25 lat hobby Leno przekształciło się w profesjonalne przedsięwzięcie. Podróżował wszędzie, rzeźbił dla winnic, a nawet był wiceprezesem.

„Średnio 50 dyń rocznie i zwykle wszystkie są w zakresie 250 funtów i więcej” – mówi. „Wcześniej 250 funtów było „dużą dynią”, ale teraz jest to od 500 do 700 funtów”.

Rozrósł się również obszar jego pracy.

„Kiedy zaczynałem, używałem tylko jednego stołu w kuchni” – wyjaśnia. „Teraz mam ten sklep, w którym mam dużo więcej miejsca do przechowywania moich rzeczy i umieszczania narzędzi. Jest wygodny. Możesz się poruszać i nie martwić się, że zrobisz bałagan w domu.”

Firma Leno wciąż jest w toku i znajduje się w dużym garażu za jego nowym domem nad jeziorem w Shelton w stanie Waszyngton.

„Myślę, że jeśli pasjonujesz się czymś, co kochasz robić, stworzysz dla tego jakiś obszar lub przestrzeń” – mówi. „Ważne jest, aby mieć trochę miejsca, które możesz ustawić, a następnie wyjść i wrócić”.

„Uszczypasz się”

Leno przeniósł się tego lata do Spencer Lake i planuje tam przejść na emeryturę.

„Rozejrzałem się po całym północnym zachodzie i nigdy nie znalazłem niczego, co lubiłbym bardziej niż na południu [Puget] Zdrowy region” – mówi. – Tu jest po prostu pięknie.

Kiedy nie rzeźbi, pływa łódką po jeziorze lub pracuje na podwórku. I zawsze wymyśla pomysły na swojego kolejnego zdobywcę nagrody.

„W porównaniu z poprzednim, tutaj jest cicho” – mówi. „Daje mi to więcej miejsca do myślenia”.

zobacz 2

Dom jest brązowym szkieletem z patio na drugim piętrze i jest wypełniony ciepłym drewnem, ścianami okiennymi i rzeźbieniami Leno.

„Życie rzuca na ciebie wiele rzeczy, więc nigdy nie sądziłem, że zdobędę twoje wymarzone miejsce” – mówi. – Szczypiesz się.

wideo z Jessica Sherry.

Związane z:

  • Wskazówki rzeźbiarskie od rzeźbiarza dyni
  • Sprzedany! Zaczarowany domek na drzewie z dotykiem artysty
  • Zapuszczanie korzeni 40 stóp w górę: życie w punkcie obserwacyjnym z ogniem

Pierwotnie opublikowany w październiku 2015 r.

No Comments

Post A Comment