DuckDuckGo to wciąż najlepszy sposób na zerwanie z Google

duckduckgo on computer

DuckDuckGo to wciąż najlepszy sposób na zerwanie z Google

Popularny1 Wired redakcyjny wpadł nam w oko i skłonił ludzi do korzystania z DuckDuckGo zamiast Google. Kontynuujemy powrót do tej historii. A jako ktoś, kto używa DuckDuckGo jako mojej domyślnej wyszukiwarki, To sprawiło, że się uśmiechnąłem.

We współczesnym świecie telekomunikacji zaufanie jest jedyną prawdziwą walutą. Kiedy kupujesz iPhone’a lub Androida, tak naprawdę nie kupujesz zestawu funkcji. Kupujesz spokój, że wybrany przez Ciebie dostawca usług bezprzewodowych nie będzie Cię zbytnio wykręcał. Masz w kieszeni urządzenie, które śledzi Cię, gdziekolwiek jesteś.

Nawet jeśli masz wyłączone usługi lokalizacyjne, Twój smartfon wie, gdzie jesteś dzięki połączeniu pobliskich sieci Wi-Fi i czujnika ruchu w telefonie. Oto artykuł sprzed prawie dekady, że proces ten jest dokładny w 90%. Jak myślisz, o ile poprawiło się od tego czasu?

Chodzi o to, że zarówno Apple, jak i Google zawodzą w kwestii prywatności. Oto artykuł na ten temat Nagrania Siri zrobione, jeśli nie chcesz, aby Siri się włączała. Oto artykuł o duży stary wyciek z nagrań Google Home, z których wiele zostało wykonanych bez aktywowania Google Home przez użytkownika. Tutaj jest artykuł o Amazon Leaks 1700 nagrań dźwiękowych od czyjejś Alexy do zupełnie obcej osoby!

Więc twoje firmy telekomunikacyjne nie chronią cię zbyt dobrze. Korzystają z tego również aplikacje. Jeśli nadal masz aplikację FB, prawdopodobnie powinieneś ją usunąć! Oto historia o psychiatrze, który zdał sobie sprawę, że Facebook sugeruje, że jej pacjenci dodają się nawzajem!

Prywatność jest więc ważna, a Google jest do bani. Google to także OGROMNY biznes. To ogromna firma, która ma tak duży wpływ na nasze życie, że istnieje cała branża zwana „optymalizacją wyszukiwarek”, której celem jest spełnianie jej zachcianek.

W tym momencie Google po prostu chce dać ci wyniki. W większości przypadków chcą wyświetlać Ci reklamy i wysoce zoptymalizowane wyniki zakupów. Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się obecnie pracownicy SEO, jest to, że możesz ciężko pracować, aby firma znalazła się na pierwszej stronie wyników i może nie mieć znaczenia, jeśli nie trafisz do pierwszej trójki. Ponieważ ludzie wykonują większość swojego internetu na swoich telefonach, a reklamy zajmują większość powierzchni ekranu, gdy ktoś korzysta z Google.

Tak więc Google nie jest zbyt dobry w ochronie prywatności ORAZ jego priorytety są wypaczone. Ale to jest artykuł o DuckDuckGo, prawda? A my ledwo to omówiliśmy! Porozmawiajmy więc trochę o tym.

DuckDuckGo nie zapisuje twoich wyszukiwań. Zapomina o wszystkim, czego szukasz, i zgadnij co? To niesamowite uczucie, ale są też wady. Kiedy wpisuję literę L w DuckDuckGo, nie sugeruje to od razu „Leonard Bernstein bez koszuli”, jak robi to Google. Ale dziesięć sekund, które zajmuje pisanie, jest warte wiedzy, że moje dane nie są zapisywane przez moją wyszukiwarkę.

I tak, Google wkłada dużo pieniędzy i uwagi w swoje algorytmy, a oni mają lata przewagi na DuckDuckGo. Ale zwykle DuckDuckGo wciąż udaje mi się uzyskać dokładnie to, czego chcę. Czasami nawet lepiej jest dać mi to, czego chcę. Ponieważ nie reklamuje mnie ani nie próbuje mnie badać. To tylko…daje mi to, o co prosiłem.

Nadal istnieje kilka przypadków, które kierują mnie do Google. Na przykład, gdy szukam określonego obrazu lub gifa. Lub gdy szukam konkretnej wiadomości. Są też pewne niszowe wyszukiwania, które wymagają doświadczenia Google. Ale dla zdecydowanej większości tego, czego potrzebuję, DuckDuckGo jest dostępny, obsługując tylko to, czego chcę, jednocześnie chroniąc moją prywatność. I czuje się DUŻO.

No Comments

Post A Comment