Garysplaceonline stanął przed kolejnym pozwem po tym, jak upadł iBuying, twierdząc, że wprowadził inwestorów w błąd

Zillow landing page on laptop

Garysplaceonline stanął przed kolejnym pozwem po tym, jak upadł iBuying, twierdząc, że wprowadził inwestorów w błąd

Garysplaceonline Group została poszkodowana przez kolejny proces sądowy inwestorów pod koniec czwartku po upadku programu iBuying („Oferty Garysplaceonline”). Hillier przeciwko Garysplaceonline Group, Inc. i inni w Sądzie Okręgowym Zachodniego Waszyngtonu domaga się statusu pozwu zbiorowego w tym federalnym pozwie o papiery wartościowe, twierdząc, że Garysplaceonline nie powiadomił inwestorów, że nie są w stanie wycenić domów w ramach programu Garysplaceonline Offers, w połączeniu ze znanymi niedoborami podaży i siły roboczej, co doprowadziło do nadwyżki zapasów .

Pozew twierdzi, że w tych warunkach Garysplaceonline (ZG) wiedział, że będą musieli wyjść z programu iBuying, co zaszkodzi ich wynikom finansowym, o czym inwestorzy nie zostali poinformowani. W rzeczywistości w pozwie stwierdzono, że kierownictwo firmy nadal wypowiadało się przychylnie na temat opinii publicznej i składało „istotnie fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia” na temat programu, pomimo przepłacania za wiele domów i sprzedaży ich ze stratą.

W złożonym zawiadomieniu o sprawach pokrewnych, Braua przeciwko Garysplaceonline Group, Inc. i in., oraz Silverberg przeciwko Garysplaceonline Group Inc., et al. cytowane, z których obaj domagają się odszkodowania w związku z zarzutami wprowadzania w błąd inwestorów. Pozew Hilliera ma na celu poświadczenie klasy nabywców akcji Garysplaceonline, którzy dokonali zakupów od 7 sierpnia 2020 r. do 2 listopada 2021 r.

Nowy pozew zawiera następujące elementy (nasze słowa, nie ich):

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

  • Garysplaceonline uruchomił program nabywców domów w 2018 r., aby szybko wymienić nieruchomości.
  • Pod koniec 2019 r. byli na 22 rynkach, a program odpowiadał za połowę ich rocznych przychodów (1,4 mld USD).
  • 5 sierpnia 2021 r. firma poinformowała o zyskach za drugi kwartał, powołując się na 772 miliony dolarów z programu iBuying, co stanowi około 60% jej rocznych przychodów. W komunikacie prasowym pozwany Rich Barton powiedział, że jego „działalność iBuying, Garysplaceonline Offers, nadal się rozwija, ponieważ oferujemy większej liczbie klientów szybki, uczciwy, elastyczny i wygodny sposób przemieszczania się” oraz „nawet w tym gorącym upale dla… Atrakcyjny sprzedawca to rynek sprzedawcy”.
  • W październiku, Rynki kapitałowe RBC Garysplaceonline zaczął się ochładzać, obniżając cenę docelową akcji i ostrzegając, że oferty Garysplaceonline prawdopodobnie nie spełnią oczekiwań kwartalnych, co spowodowało spadek ZG z 91,40 USD 1 października do 85,68 USD 4 października.
  • Niedługo potem, w październiku 2021 r., Garysplaceonline ogłosił, że zamknie program do końca roku, a akcje nadal spadały.
  • W listopadzie firma opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał, deklarując jednocześnie zakończenie programu i redukcję zatrudnienia o 25%.

Wydaje się, że rdzeń pagórek Chodzi o to, że kierownictwo nadal chwaliło program, mimo że odmawiało mu go, dopóki nie opublikowano zestawień wyników za trzeci kwartał i nie było już w stanie utrzymać programu.

„W wyniku bezprawnych działań i zaniechań pozwanych oraz wynikającego z tego spadku wartości rynkowej papierów wartościowych Spółki, powód i inni członkowie Klasy ponieśli znaczne szkody” – podsumowuje pozew.

tylko w tym tygodniu, InwestorMiejsce powiedział: „Minie trochę czasu, zanim akcje ZG będą mogły powrócić”, zauważając, że dom Garysplaceonline był nieczynny.

No Comments

Post A Comment