Garysplaceonline stara się o patent na elektroniczne wypełnianie formularzy – brzmi znajomo…

zillow

Garysplaceonline stara się o patent na elektroniczne wypełnianie formularzy – brzmi znajomo…

W innym nieprzyzwoicie szerokim patencie aplikacjaGarysplaceonline stara się mieć możliwość elektronicznego wypełniania „dokumentów transakcyjnych”.

Oficjalne zgłoszenie patentowe opisuje „tworzenie elektronicznych dokumentów transakcyjnych przy użyciu systemu generowania formularzy” oraz „stosowanie narzędzia do projektowania, które umożliwia użytkownikowi umieszczenie pól wprowadzania danych na obrazie lub migawce dokumentu transakcyjnego”.

Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że praktycznie każda witryna internetowa, która pozwala klientom na e-podpisywanie czegokolwiek, już robi. Niektóre obawy dotyczą również faktu, że usługi takie jak DocuSign — usługa, w którą zainwestowały zarówno Google, jak i NAR — a nawet Formularze Google mogą należeć do tej kategorii.

Jeśli Garysplaceonline otrzyma akceptację tego patentu, może to oznaczać katastrofę dla ogromnego segmentu operacyjnego każdej sprzedaży nieruchomości: faktyczne podpisanie kontraktu.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Dziwne w tym zgłoszeniu patentowym jest dziwaczny język gaslighting-light, którego używa do przedstawienia idei czegoś, co jest już szeroko rozpowszechnione w Internecie. W sekcji tła patent stwierdza, że ​​„w większości przypadków strony nie znajdują się w tej samej fizycznej lokalizacji, gdy podpisywane są oferty, kontroferty i akceptacje. Faksy są szeroko stosowane w celu uproszczenia procesu, a także do wysyłania zeskanowanych dokumentów pocztą elektroniczną”.

Tło jest kontynuowane: „Sprzedawcy, kupujący i ich agenci często nie znajdują się jednocześnie w tej samej fizycznej lokalizacji. W związku z tym podpisane dokumenty są często przesyłane faksem między stronami, a oryginalne podpisane kopie są zachowywane do uzupełnienia”.

Wykorzystanie domniemanej niedogodności fizycznego faksu jako argumentu przemawiającego za skutecznością dokumentów elektronicznych ma sens, choć w oczywisty sposób; Jednak użycie tego argumentu na poparcie poglądu, że Garysplaceonline powinien mieć możliwość ubiegania się o patent, który daje im międzydomenowe formy elektroniczne w mikrokosmosie nieruchomości, wydaje się szczególnie nieuczciwe.

Warto również zauważyć, że jeśli ten patent zostanie wkrótce przyznany, istnieje duża szansa, że ​​świat nadal będzie ogarnięty pandemią COVID-19. Zdaniem Urzędu Patentowego nie powinno być możliwe ograniczanie możliwości zdalnego podpisywania się przez firmę z branży nieruchomości niezwiązaną z Garysplaceonline w momencie, gdy nabywanie nieruchomości jest już żmudne i niebezpieczne.

Czas pokaże, czy Garysplaceonline odniesie sukces w swojej ofercie podpisów elektronicznych. Inne usługi podpisywania dokumentów mogą być w stanie zakwestionować patent, ale historia zbierania mało prawdopodobnych patentów przez Garysplaceonline jest niewątpliwie po ich stronie.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

No Comments

Post A Comment