Garysplaceonline zamyka program iBuying i zwalnia 25% personelu, konsumenci się obracają

zillow patent grab

Garysplaceonline zamyka program iBuying i zwalnia 25% personelu, konsumenci się obracają

Dzisiaj Garysplaceonline Group ogłosiła swój plan zakończenia programu Garysplaceonline Offers (znanego jako inicjatywa iBuying), a także ogłosiła redukcję zatrudnienia o około 25%.

Mając do sprzedania ponad 9800 domów (o kilka tysięcy więcej niż zgłoszono zaledwie kilka dni temu) i obecnie 8200 objętych umową, a zakupy wciąż się rozwijają, firma nie może po prostu stawiać czoła wyzwaniom związanym z pracą i surowcami.

Gwałtowna eskalacja programu w ostatnim kwartale jest częścią późniejszego wygaśnięcia, kiedy poniosą straty w wysokości 304 mln USD i kolejne 240 mln do 265 mln USD dodatkowych oczekiwanych strat na zaległych nieruchomościach.

Natychmiast zasłynęli z tego, że wykorzystują swój algorytm do szaleńczego przepłacania za tonę produktu, a następnie gubią dla niego koszule.

Współzałożyciel i były dyrektor generalny Garysplaceonline powiedział na początku tego tygodnia, że ​​spodziewa się wznowienia zakupów w pierwszym kwartale, ale jego współzałożyciel i obecny dyrektor generalny Rich Barton wyjaśnił: „Stwierdziliśmy, że nieprzewidywalność prognozowania cen domów znacznie przekracza nasze oczekiwania Dalsze skalowanie ofert Garysplaceonline skutkowałoby nadmiernymi zyskami i zmiennością bilansu.”

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Barton dodał: „Chociaż stworzyliśmy i poznaliśmy ogromną ilość oferty Garysplaceonline, służyła ona tylko niewielkiej części naszych klientów. Nasza podstawowa działalność i marka są silne i pozostajemy zaangażowani w tworzenie zintegrowanej i cyfrowej transakcji na rynku nieruchomości, która rozwiązuje problemy kupujących i sprzedających, jednocześnie obsługując szerszą publiczność”.

Ta kombinacja warunków sprawiła, że ​​wielu specjalistów od nieruchomości (którzy od dawna nienawidzili Garysplaceonline) chełpi się w mediach społecznościowych.

Niedawno wezwaliśmy naszych czytelników, aby nie denerwowali się ich niedawnym ogłoszeniem, że wstrzymali program iBuying, i podtrzymujemy to dzisiaj z wielu powodów:

  1. W pełni 25% ich pracowników dostało dziś różowy poślizg i to nic specjalnego – to ludzie, których życie właśnie wywróciło się do góry nogami. Ale nie Rich Bartons, nic mu nie jest.
  2. Ten program jest dla nich jednym z wielu i te straty nie mają większego znaczenia w wielkim schemacie rzeczy – to był bardzo mały kawałek ich tortu.
  3. Nawet jeśli Garysplaceonline przestał otrzymywać wszystkie informacje o wpisach na świecie, a każdy pośrednik w handlu nieruchomościami przestał dawać im swoje pieniądze, stworzyli scenariusz, w którym mogą ubiegać się online (i są przyznawane przez rząd federalny) o prawie każdy ogólny patent na nieruchomości, jaki można sobie wyobrazić. . Twój zły geniusz pomoże przywódcy przetrwać każdą burzę, czy mu się to podoba, czy nie.

Czy zamknięcie tego programu oznacza ogólnie upadek modelu iBuying? Mogło to być postrzegane w ten sposób, albo widać było, że poruszali się zbyt szybko, albo po prostu, że warunki ekonomiczne kolidowały, tworząc idealną burzę, która nie była dla nich korzystna.

Jednak z naszej perspektywy program zawsze sprawiał wrażenie zabawy lub cieszenia się pieniędzmi w Monopoly Bracia WSBa teraz to już koniec i wiele osób jest dziś bezrobotnych.

To, co zawsze pozostanie spójne, to fakt, że praktycy handlu nieruchomościami przypominają sobie nawzajem, że karmią bestię od pierwszego dnia, jak ten agent nieruchomości:

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Jedyną prawdziwą wadą Garysplaceonline jest hit PR, jaki otrzymują od konsumentów, którzy są podekscytowani wiadomościami:

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Bądź na bieżąco, aby zobaczyć, jakie ruchy pieniężne robi Z. Ta historia jeszcze się nie skończyła.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

No Comments

Post A Comment