Hamburg inwestuje w centrum miasta 29 mln euro

Hamburg inwestuje w centrum miasta 29 mln euro

Hamburg inwestuje w centrum miasta 29 mln euro

Centrum Hamburga wokół Mönckebergstraße tętni życiem w ciągu dnia. Ludzie odwiedzają sklepy, piją i jedzą w licznych kawiarniach lub idą na spacer wzdłuż Binnenalster. Wieczorem natomiast wyłania się inny obraz: śródmieście Hamburga jest opustoszałe.

Wdrożenie planu działania śródmieścia
Aby temu przeciwdziałać, miasto Hamburg zainwestuje około 29 milionów euro w centrum miasta i wnętrze Wallring w 2021 i 2022 roku. Zgodnie z przyjętym w 2020 roku planem działań śródmiejskich realizowane są następujące cele:

  • wyższa jakość pobytu w centrum miasta
  • więcej życia w centrum
  • bardziej zróżnicowane struktury użytkowania

Konkretne projekty i duży potencjał
Kwota 29 mln euro, która do końca okresu legislacyjnego powinna wzrosnąć do 50 mln euro, zostanie wykorzystana w różnych miejscach. Uspokojenie ruchu, które zostało już wdrożone na Jungfernstieg, jest jednym ze środków. Planowane są przebudowy Hopfenmarkt i Burchardplatz, a także dzielnicy ratuszowej. Ponadto zidentyfikowano już około 20 lokalizacji w obrębie Wallring, w których można realizować przyszłościowe projekty i wykorzystywać określony potencjał.

„Nasze centrum miasta jest atrakcyjne”
dr Dorothee Stapelfeldt, hamburski senator ds. rozwoju miejskiego i mieszkalnictwa, komentuje: „Nasze śródmieście jest atrakcyjne i warte życia, ale też się zmienia. Naszym zadaniem jest aktywne kształtowanie zmian w celu wzmocnienia centrum miasta na przyszłość. Przede wszystkim potrzebujemy rosnącej, różnorodnej mieszanki zastosowań. Chcemy, aby więcej osób mogło mieszkać w centrum miasta i potrzebujemy tętniących życiem, atrakcyjnych przestrzeni publicznych, które są ze sobą dobrze skomunikowane”. właściciele i inni interesariusze w centrum Hamburga zawsze nowe punkty, dzięki czemu prywatna inicjatywa nadal się rozwija. Tym bardziej jestem wdzięczny za ożywioną debatę na temat naszego śródmieścia. To pokazuje, że centrum miasta jest ważne dla nas wszystkich”.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hamburskiego rynku mieszkaniowego, możesz skontaktować się z Wentzelem Dr. Obróć się. Chętnie doradzimy!

No Comments

Post A Comment