Jak chatboty AI mogą zagrozić Google w dłuższej perspektywie

Person on Google search on laptop

Jak chatboty AI mogą zagrozić Google w dłuższej perspektywie

ChatGPT szturmem podbił świat technologii, kiedy został udostępniony publicznie w listopadzie. To chatbot ze sztuczną inteligencją, który według niektórych może stanowić zagrożenie dla Google w najbliższej przyszłości. Technologia komputerowego uczenia się została opracowana przez OpenAI, która jest obsługiwana przez Microsoft. ChatGPT jest dość zaawansowany i może nawet prowadzić rozmowy przypominające ludzi.

Chatboty oferują osobiste odpowiedzi na często zadawane pytania, często w małych porcjach, które dla użytkowników są mniej przytłaczające niż przewijanie niekończącej się listy wyników wyszukiwania Google.

Niektóre przykłady interakcji, które możesz mieć z ChatGPT, to prośba o wyjaśnienie czegoś takiego jak obliczenia kwantowe w prostych słowach. Możesz poprosić o kreatywne pomysły na imprezy, a nawet o to, jak wykonać żądanie HTTP w JavaScript.

Musisz zarejestrować darmowe konto, aby uzyskać dostęp do bota, ale to pozwala mu zapamiętać poprzednie rozmowy. Wydaje się to niezwykle przydatne dla osób planujących ciągłe badanie określonego tematu, zwłaszcza takiego, który może ewoluować w czasie.

Chociaż funkcje są ogromne, są pewne rzeczy, z którymi ChatGPT po prostu nie może sobie poradzić. Głównym minusem jest ograniczona wiedza o wydarzeniach na świecie po 2021 roku. Poprosiłem bota, aby powiedział mi o nadchodzącym wirze polarnym, który przetoczy się przez Stany Zjednoczone, ale zamiast tego odczytał fakty o wirze 2021, o którym wiadomo, że się nie powiedzie, kierowanym przez System zasilania w Teksasie.

Należy również pamiętać, że podobnie jak wyszukiwarka Google, sztuczna inteligencja może dostarczać nieprawidłowych lub szkodliwych informacji. Ważne jest zbieranie informacji z wielu źródeł. ChatGPT ma funkcję kciuka w dół, dzięki której użytkownicy mogą zgłaszać tego typu odpowiedzi i pomagać mu w nauce.

Ponieważ chatboty zyskują na popularności, nic dziwnego, że ludzie zwracają się ku tej niesamowitej technologii. Przekazane opinie wydają się osobiste i konwersacyjne w porównaniu z Google. Uzyskaj natychmiast pełne zdania informacji bez konieczności klikania w serię linków i wpadania w królicze nory. Osobiście łatwiej mi się skoncentrować na zadaniu. Na przykład zapytałem ChatGPT, czy zna filmy, które doprowadzają mnie do łez. Szybko wpisał listę 5 filmów. Udawałem, że nigdy nie słyszałem o The Notebook, a bot od razu pokazywał datę premiery, fabułę i główną obsadę. Poinformował mnie również, że film mimo kilku nominacji nie zdobył żadnej poważnej nagrody. Wszystko to bez klikania w linki lub przewijania ton informacji. Jestem fanem!

Pomyślałem, że trochę się zabawię przed zamknięciem sesji z chatbotem, więc zapytałem go, co myśli o… sobie! Zapytałem ChatGPT, czy w to wierzy zastąpić Google. Bot odpowiedział: „Jest mało prawdopodobne, aby jeden produkt lub firma całkowicie zastąpiła Google, ponieważ jest to bardzo duża i ugruntowana firma z szeroką gamą produktów i usług. Google ma silną pozycję na rynkach wyszukiwania, reklamy i technologii i jest wysoce nieprawdopodobne, aby jakikolwiek pojedynczy produkt lub firma mogła całkowicie zastąpić wszystkie usługi oferowane przez Google”.

Słyszałeś to ze źródła!

No Comments

Post A Comment