Jak dostosować strategię marketingową od Millenialsów do pokolenia Z

Group of college people

Jak dostosować strategię marketingową od Millenialsów do pokolenia Z

Badania nad pokoleniem Z rosną, gdy kończą studia i wchodzą na rynek pracy. Największym nieporozumieniem jest to, że są po prostu kolejną rasą milenialsów. W rzeczywistości przypominają pokolenie, które dorastało podczas Wielkiego Kryzysu.

I chociaż mogą dzielić uzależnienie od technologii i krótki czas skupienia uwagi z tłumem milenialsów, niektóre trendy w Pokoleniu Z są zupełnie inne. Może to obejmować tylko ich poglądy na temat posiadania domów i amerykańskiego snu – podczas gdy millenialsi zdawali się w przeważającej mierze odrzucać te rzeczy, pokolenie Z może być zaskakująco tradycyjne. Będziemy ich pilnować, gdy wejdą w dorosłość. Na razie Twoje strategie marketingowe muszą zostać odpowiednio dostosowane.

Czy próbujesz się z nimi skontaktować telefonicznie?

W przeciwieństwie do milenialsów, pokolenie Z nie faworyzuje wszystkich dostępnych interakcji cyfrowych. Są bardziej skłonni do korzystania z funkcji „kliknij, aby połączyć”, zwłaszcza po pierwszym sms-ie lub czacie.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Jednak po rozmowie telefonicznej kohorta z pokolenia Z częściej się rozłącza, słownie obraża osobę na linii lub denerwuje się, gdy nie ma natychmiastowej odpowiedzi.

W świecie, w którym istnieje wiele sposobów komunikowania się z firmą, Gen Z wydaje się chcieć bardziej osobistego kontaktu.

Ale czekają na to z niecierpliwością.

Dlaczego to ma znaczenie?

Ta niecierpliwość i krótki czas koncentracji są związane z faktem, że pokolenie Z jest najbardziej powiązaną grupą wszechczasów. „Konsumenci generacji Z mogą rozmawiać z agentem obsługi klienta, badać wszystko, co mówi agent, jednocześnie tweetując o tym, jak wspaniałe lub okropne jest ich doświadczenie”, Sabrina Gravlee, kierownik ds. analityki w Instytucie Marchex.

Millenialsi, którzy wolą dokonywać nawet dużych zakupów cyfrowo bez kontaktu twarzą w twarz lub przez telefon, skłonili wielu ludzi do myślenia, że ​​jest to trend, który zmieni wszystko i zrobi to na zawsze. Żadnych samochodów, kasjerów, sprzedaży międzyludzkiej. I to może się jeszcze zdarzyć. Ale badania Gen Z sugerują, że w końcu można znaleźć równowagę.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

Być może millenialsi stanowili przeciwny koniec wahadła od swoich rodziców z okresu wyżu demograficznego, a teraz jesteśmy z powrotem na środku pola.

Strategie marketingowe „od ręki”

W każdym razie firmy dobrze by zrobiły, gdyby rozważyły ​​podejście hybrydowe, ponieważ pokolenie Z stanowi większą część ich bazy konsumenckiej.

Niektóre źródła przewidują, że będą mieli większą siłę nabywczą i wydadzą więcej niż poprzednie pokolenia.

„Im szybciej firmy zrozumieją wzorce i preferencje pokolenia Z, tym szybciej mogą wykorzystać następną falę wzrostu konsumentów i zapewnić sobie własny sukces”, mówi Gravlee.

Firmy, które szybko dostosowują się do swoich najmłodszych perspektyw, będą wyprzedzać grę, gdy widzimy, jak pokolenie Z rośnie w ich status konsumencki.

Pełny raport można znaleźć tutaj.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać więcej.

No Comments

Post A Comment