Jak przyciągnąć ptaki do swojego ogrodu (wskazówka: nie tylko go skrzydlaj)

Jak przyciągnąć ptaki do swojego ogrodu (wskazówka: nie tylko go skrzydlaj)

Jak przyciągnąć ptaki do swojego ogrodu (wskazówka: nie tylko go skrzydlaj)

Przy odrobinie wysiłku możesz zbudować elegancki raj dla ptaków, który pokocha nawet twój najbardziej wybredny, pierzasty przyjaciel.

Dlaczego by nie znaleźć sposobów na wychodzenie na zewnątrz podczas spędzania czasu w domu? Obserwowanie ptaków na podwórku to świetny sposób na zbliżenie się do lokalnego ekosystemu.

To coś więcej niż karmnik dla ptaków, aby przyciągnąć do ogrodu kolorowe ptaki śpiewające. Pomyśl o swojej stacji karmienia jak o fast foodzie w niebezpiecznym miejscu: ptaki przestaną jeść, ale nie pozostaną tam zbyt długo. Chcą wrócić do domu, do swojego przytulnego gniazda w ekskluzywnej społeczności liściastej, gdzie i tak dostają bardziej wyszukane jedzenie.

Jeśli chcesz zobaczyć coś więcej niż tylko grzbiet ptaka w bufecie z kaszą jaglaną, musisz zapewnić im wszystkie luksusy, jakich oczekują.

Stwórz przestrzeń życiową

Ptaki wolą kamienice od parterowych domów na ranczo. Potrzebują grzędów do spłukiwania, zarośli do ukrycia, gałęzi do walki, szerokich przestrzeni, którymi mogą się pochwalić, i wreszcie zagłębienia w drzewie, w którym mogą zagnieździć się i pomalować ich pokój dziecinny na piękny błękit jak jajka rudzika.

Daj im prywatność, sadząc ściany z liści. Rodzime krzewy, małe drzewa, a nawet wysokie trawy i byliny zapewniają wszechstronność potrzebną do szybkiego ucieczki.

Stwórz koc z wysokich drzew liściastych i wiecznie zielonych na tyłach swojej posesji i posadź małe drzewka między nimi a domem. Selektywnie przycinaj dolne gałęzie krzewów i małych drzewek, aby z okna łatwo było zobaczyć siedzące ptaki. Docenisz okoń i kąt kamery.

Wyhoduj własne nasiona ptaków

Pieniądze nie rosną na drzewach, ale ziarno dla ptaków, wygodnie! Rośnie również na krzewach, bylinach, trawach, jednorocznych i wszystkim innym, co może kwalifikować się jako roślina.

Jednak, aby wyhodować nasiona preferowane przez rodzime gatunki ptaków, wybierz rodzime rośliny, które w przeciwnym razie znalazłyby na wolności. Rodzime rośliny różnią się w zależności od regionu, ale niektóre dobre opcje to jeżówki, kwiaty kocowe, jagody kosmetyczne, astry i słoneczniki.

Przyciągaj kolibry wypełnionymi nektarem wiciokrzewem i kwiatami kardynalskimi. Rodzimy dąb, ostrokrzew, dereń, sumak, cedr i świerk zapewniają orzechy i jagody, a także schronienie.

Umieść swój domek dla ptaków w centrum uwagi

Zbadaj ptaki, które chcesz przyciągnąć i daj im dom, który odpowiada ich potrzebom. Na przykład drozdy lubią swoje skrzynki lęgowe na zewnątrz, a sikory lubią gęstą ściółkę.

Bez względu na ptaka, którego próbujesz przyciągnąć, trzymaj to gniazdo z dala od ludzkiego hałasu i aktywności, abyś nigdy nie musiał stawić czoła bolesnemu widokowi porzuconych jaj w pustym gnieździe. Jeśli to możliwe, trzymaj kota w domu. W przeciwnym razie możesz znaleźć ptaki nie tylko w swoim ogrodzie, ale także na wyciągnięcie ręki.

Jeśli ptaki jeszcze się nie wprowadziły, bądź cierpliwy. Czasami twój domek dla ptaków potrzebuje tylko odrobiny porostów, mchu lub zużycia, aby był bardziej atrakcyjny.

Zamień kąpiel dla ptaków w wannę z hydromasażem

Jeśli w styczniu twoja kąpiel dla ptaków jest bardziej pusta niż basen, może być jakiś powód. Idealna kąpiel dla ptaków nie wygląda tak, jak można by się spodziewać – jest umieszczona bezpośrednio na ziemi w zacienionym miejscu z krzakami w pobliżu.

Dodaj trochę żwiru do basenu, aby ptaki znalazły oparcie, a nawet dodaj kilka kamieni na zewnątrz, aby działały jako stopnie. Dodaj małą pompę lub fontannę, jeśli to możliwe. To zamienia twoją kąpiel dla ptaków w miniaturową fontannę, a cyrkulacja utrzymuje wodę w czystości i pomaga ptakom ochłodzić się w upalne dni.

Zostaw ściółkę

Jeśli szukasz wymówki, by zrobić sobie przerwę w pracach ogrodniczych, z przyjemnością dowiesz się, że absolutnie możesz zatrzymać nagromadzenie martwych liści i małych gałęzi na podłodze swojego ogrodu. Daje ptakom wszystko, czego mogą chcieć – chrząszcze i inne małe zwierzęta do podjadania, materiał do gniazdowania, a nawet miejsce do ukrycia się przed drapieżnikami.

Jeśli wszystko wygląda nieporządnie, po prostu połam większe gałęzie ręcznie lub za pomocą sekatorów kowadełkowych i rozłóż wszystko równomiernie. Wszyscy kochają darmową ściółkę.

Zainwestuj w swój feeder

Zamiast wydawać pieniądze na wiele karmników, które trzeba wymieniać rok po roku, zainwestuj w karmnik, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, ma szczelną pokrywę i jest łatwy do opróżniania. Jeszcze lepiej, kup solidny drążek i wiewiórkową przegrodę.

Nawet najlepszy karmnik dla zwierząt wymaga konserwacji, więc pamiętaj o dokładnym czyszczeniu go co roku i wyłamywaniu zatkanych otworów, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci. Zaufaj mi – czyszczenie karmnika zarażonego robakami to coś, czego nikt nie powinien doświadczać.

Związane z:

  • Przesadzaj rośliny: daj im nowy dom
  • 8 gorących trendów w architekturze krajobrazu na 2017 rok
  • Co robić i czego nie robić w przypadku letniego krajobrazu

Pierwotnie opublikowany w czerwcu 2017 r.

No Comments

Post A Comment