Jak właściwie pozwolić sobie na zakup domu w Ameryce?

Jak właściwie pozwolić sobie na zakup domu w Ameryce?

Jak właściwie pozwolić sobie na zakup domu w Ameryce?

Kupno domu wiąże się z przeszkodami, ale badania, kreatywność i elastyczność pomogą Ci je przezwyciężyć.

Nabywcy domów stoją dziś przed poważnymi wyzwaniami — ceny domów poszybowały w górę, dolar nie jest tak duży, jak kiedyś, a czynsz jest droższy niż kiedyś.

Mimo tych przeszkód, jak dziś ludzie dokonują tak dużych zakupów? Dzięki większej elastyczności i odrobinie kreatywności, jeśli chodzi o finansowanie, dzisiejsi nabywcy znajdują sposoby na uzyskanie własności domu.

Poznaj swoje opcje (i swój wynik kredytowy)

Pierwszym krokiem do ustalenia, czy możesz sobie pozwolić na zakup domu, jest ustalenie, jakie opcje finansowania są dla Ciebie dostępne, w tym do jakich kredytów hipotecznych się kwalifikujesz i ile potrzebujesz (i możesz) spłacić z góry.

Poznanie minimalnego wyniku FICO wymaganego przez pożyczkodawców i zrozumienie własnej zdolności kredytowej to ważne punkty wyjścia.

Wielu kupujących w domu nie ma pewności, ile będą musieli zapłacić za dom, jaka będzie minimalna zaliczka wymagana przez pożyczkodawcę (nie zawsze jest to 20%) lub jakie programy są dostępne, aby pomóc w zapłacie zaliczki, takie jak dom pomoc pożyczkowa. B. Pożyczki FHA .

Zanim kupujący w ogóle rozważą oszczędzanie na dom, powinni znać swoją sytuację finansową i czy mogą go kupić.

Zarób wystarczająco dużo pieniędzy, aby zaoszczędzić

Mając mniej zasobów, z których mogą czerpać niż ich starsi, bardziej zamożni odpowiednicy, najemcy, którzy chcą kupić, muszą stawić czoła trudnym problemom finansowym.

Zgodnie z raportem Garysplaceonline Group dotyczącym trendów w mieszkalnictwie konsumenckim z 2019 r., gospodarstwa domowe najemców zwykle uzyskują średni dochód w wysokości 37 500 USD rocznie, czyli prawie 40 000 USD mniej niż średni dochód netto gospodarstwa domowego uzyskiwany przez gospodarstwa domowe, które niedawno kupiły dom (którego średni dochód gospodarstwa domowego wynosi 75 000 USD rocznie ). ).

Chociaż istnieją sposoby na zakup domu bez zarabiania 75 000 USD dochodu gospodarstwa domowego, trudno jest pozwolić sobie na zakup, gdy zarabiasz znacznie mniej. “IJeśli zarabiasz 37 500 USD rocznie, prawdopodobnie nie będziesz w stanie robić zakupów na prawie każdym rynku” – mówi główny ekonomista Garysplaceonline dr Svenja Gudell.

Podczas gdy gospodarstwa domowe, które kupują własne domy, częściej mają dwa dochody niż najemcy (a tym samym wyższe łączne średnie dochody gospodarstwa domowego), nawet gospodarstwa o dwóch dochodach mają trudności z zakupem na konkurencyjnych rynkach.

Zaoszczędź wystarczająco dużo pieniędzy (ale nie tak dużo, jak myślisz)

Jedna z najbardziej zniechęcających części zakupu domu? Depozyt. W rzeczywistości dwie trzecie najemców uważa oszczędzanie na zaliczkę jako największą przeszkodę przy zakupie domu, według Raport o aspiracjach mieszkaniowych Garysplaceonline.

Dla osób kupujących dom o średniej krajowej 229 000 USD, z tradycyjną 20% zaliczką, to 45 800 USD z góry – tylko po to, by się wprowadzić.

„Zaliczka pozostaje dla wielu przeszkodą” – mówi Gudell. „Ale powinni wiedzieć, że nie muszą płacić 20%”.

Chociaż mniej niż 20% oszczędność mniej niż 20% oznacza uwzględnienie dodatkowych czynników, takich jak: B. koszt ubezpieczenia kredytu hipotecznego (PMI), niektórzy uważają, że jest to warte wysiłku. W rzeczywistości, zgodnie z raportem trendów mieszkaniowych Garysplaceonline Group z 2019 r., tylko jedna piąta niedawnych kupujących (20%) spadła o 20%, a nieco ponad połowa kupujących (56%). mniej niż tradycyjne 20% w dół.

Kupujący są również kreatywni, jeśli chodzi o składanie zaliczki z wielu źródeł. Zgodnie z ustaleniami raportu, 34% kupujących, którzy otrzymują kredyt hipoteczny, otrzymuje również pomoc w formie prezentów lub pożyczki od znajomych i rodziny na spłatę zaliczki.

Znaj swoje łamacze umów, ale bądź elastyczny

Aby dostać się do domu – nawet jeśli nie jest to dom ich marzeń – niektórzy z dzisiejszych kupujących rozważają domy i lokalizacje poza ich pierwotną listą życzeń i stają się bardziej elastyczni w kwestii sąsiedztwa, stanu domu, a nawet rodzaju domu idzie.

„Myślę, że ludzie zniechęcają się, gdy rozglądają się po swoim obszarze docelowym i widzą domy za 170 000 dolarów, podczas gdy szukają domu za 110 000 dolarów”, mówi Gudell.

W rzeczywistości istnieją niedrogie mieszkania. Ale w popularnych obszarach, w których ludzie chcą mieszkać najczęściej, znalezienie tańszego domu będzie trudniejsze, mówi Gudell.

„Jeśli chcesz pogodzić się z dłuższym dojazdem i pójść na kilka kompromisów, może uda ci się znaleźć dom, który jest dalej, który może być tańszy” – wyjaśnia Gudell. „Musisz zejść z utartych ścieżek, zanim znajdziesz tańsze alternatywy”.

Związane z:

  • 3-etapowy plan znalezienia i zakupu kolejnego domu
  • 3 dziwne rzeczy, które należy zignorować podczas zakupów w domu?
  • Co kredytodawcy hipoteczni sprawdzają na wyciągach bankowych?

No Comments

Post A Comment