Jakie rodzaje błędów są w twoim domu?

Jakie rodzaje błędów są w twoim domu?

Jakie rodzaje błędów są w twoim domu?

Ten przewodnik po typowych domowych pnączach pomoże Ci wysłać pakowanie szkodników — na zawsze.

Szkodniki są wszędzie, a ich posiadanie w domu jest prawie nieuniknione. Ale wiedza to potęga, jeśli chodzi o żywe istoty, mówi dr. Nancy Troyano, Dyrektor ds. Edukacji Technicznej i Szkoleń Rentokil zwalczanie szkodników.

Umiejętność wykrywania i zapobiegania inwazji może pomóc w powstrzymaniu niechcianych gości. Pierwszym krokiem jest ustalenie, które szkodniki mogą powodować problemy.

Oto najważniejsze szkodniki, na które należy uważać, według Troyano.

Robaki niszczące drewno

Termity i mrówki stolarzy chrupią podłoże, a żeby je usunąć, trzeba będzie zadzwonić do specjalisty. Zwykle trudno je zobaczyć, ale nadal można znaleźć dowody na to, że są w pobliżu.

Na północnym wschodzie podziemne termity budują rury błotne, które zwykle można zobaczyć. Poszukaj brązowych plam wokół domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zwracając szczególną uwagę na listwy przypodłogowe w piwnicy.

Inne wskazówki to odpryskująca farba, luźne okładziny ścienne, sterta kału lub substancja przypominająca trociny.

Właściciele domów w południowo-zachodniej i Kalifornii powinni szukać termitów z suchego drewna. Tworzą kolonie raczej w drewnie niż w glebie i wymagają bardzo mało wilgoci. Uważaj na stosy odchodów lub roje termitów wylatujące z lasu.

karaluchy

Karaluchy to duży problem w zatłoczonych miastach i budynkach mieszkalnych. Chociaż nie zaszkodzą domowi, wymagają profesjonalnej eksterminacji – i są po prostu obrzydliwe.

Karaluchy są przyciągane do jedzenia i śmieci i zwykle są wprowadzane z zewnątrz. Używane lub wynajmowane meble są głównym sprawcą inwazji karaluchów.

Jedynym „zaletem” karaluchów jest to, że są duże, więc na pewno będziesz wiedział, kiedy masz kłopoty.

Irytujące szkodniki

Większość niechcianych stworzeń jest dość nieszkodliwa – po prostu denerwująca.

Po wybuchu epidemii Zika komary budzą większy niepokój niż w przeszłości. Stojąca woda tworzy pożywkę dla tych szkodników, więc staraj się zminimalizować ilość wody, która gromadzi się wokół domu.

Pluskwy są dużym problemem w miastach, gdzie można je łatwo przenosić przez meble, ubrania lub ludzi – i bardzo trudno się ich pozbyć. Właściciele domów ze zwierzętami powinni również uważać na kleszcze i pchły.

gryzonie

Błędy nie są jedynymi nieproszonymi gośćmi, z którymi możesz się spotkać – miej też oko na gryzonie.

Karmniki dla ptaków to „bufet dla myszy”, mówi Troyano, więc miej je na oku. Myszy są również wciągane do środka, aby uciec przed zimnem, więc właściciele domów w chłodniejszym klimacie powinni zapewnić szczelność swoich domów.

Są też nasi latający przyjaciele: nietoperze. Nietoperze zwykle znajdują się w domach ze strychami lub kominami, ponieważ lubią przebywać w ciemnych, przepastnych przestrzeniach.

Możesz łatwo namówić nietoperza lub dwa, ale jeśli masz duży problem, zadzwoń do profesjonalisty. Słowo ostrzeżenia na temat tych skrzydlatych stworzeń: mogą przenosić wściekliznę, więc uważaj na wszelkie czynności związane z majsterkowaniem.

Czego szukać, gdzie mieszkasz

Rodzaje szkodników, z którymi się spotykasz, w dużej mierze zależą od miejsca zamieszkania.

  • Tropikalne, wilgotne miejsca, takie jak Floryda, są wylęgarnią szkodników kochających wodę, takich jak komary.
  • Na terenach zalesionych znajdziesz pająki, mrówki i chrząszcze.
  • Na pustyni musisz opiekować się wężami i skorpionami.

Rodzaj domu określa również, jakie rodzaje szkodników się dostaną. Jak donosi Troyano, domki z bali są domami najbardziej zarażonymi szkodnikami i mogą przyciągać robaki, termity i pszczoły. Domy z sidingiem winylowym lub cegłą są zwykle bezpieczniejsze.

Problemem są również starsze domy, ponieważ są one pełne pęknięć i szczelin, do których mogą przedostawać się szkodniki. Pająki i rybiki uwielbiają te zakątki.

Nowe domy mają swoje własne problemy. Kiedy drewniane belki są wystawione na działanie elementów podczas budowy, gromadzą wilgoć, która przyciąga chrząszcze. Te małe robaki są bardzo powszechne i same znikają po wyschnięciu materiału – ale może to potrwać nawet rok. Chrząszcz jest nazywany „szkodnikiem neuhaus”, mówi Troyano.

Jak zapobiegać szkodnikom

Dobrą wiadomością jest to, że większość szkodników można łatwo wywabić z domu.

Troyano szkoli ludzi w biologii i zachowaniu szkodników. Zamiast stosować pestycydy, mówi, można „oszukać” robaki. „Jeśli mam problem z mrówkami i wiem, co lubią jeść, odbiorę im źródło pożywienia”.

Nie zapomnij pomyśleć o tym, jak dostają się zwierzęta. Rośliny i drzewa mogą pełnić funkcję autostrady dla szkodników. „Obserwowałem mrówki biegnące po gałęziach do domu” – mówi Troyano.

Oto najważniejsze wskazówki Troyano, jak chronić swój dom przed niechcianymi intruzami:

  • Nie wpuszczaj ich. Trzymaj swój dom ładnie i szczelnie zamknięty. Użyj ekranów okiennych, uszczelnij ramy okien i drzwi oraz zatkaj inne zewnętrzne punkty wejścia.
  • Utrzymuj porządek na zewnątrz domu. Regularnie koś trawę, przycinaj krzewy i drzewa, aby gałęzie nie dotykały domu, i trzymaj ściółkę z dala od domu.
  • Uważaj na kałuże wody i problemy z drenażem. Nie chcesz, żeby woda zbierała się na fundamentach Twojego domu. Upewnij się, że rynny kierują wodę z dala od domu. Podobnie nie chcesz, aby wzgórza opadały w kierunku Twojego domu. Powinieneś także zapobiegać rozmnażaniu się komarów na swoim podwórku, obserwując stojące kałuże wody, takie jak kąpiele dla ptaków.
  • Sprawdź swój dom wewnątrz i na zewnątrz. Sprawdzaj regularnie pod kątem obecności szkodników.

Związane z:

  • 12 zadań, które musisz wykonać, zanim nadejdzie jesień
  • Czy twój dom próbuje cię zabić?
  • Zrób to sam: naprawa 3 typowych problemów domowych

Pierwotnie opublikowany w sierpniu 2016 r.

No Comments

Post A Comment