Jeff Bezos i Bill Gates inwestują w interfejs mózg-komputer

brain chip

Jeff Bezos i Bill Gates inwestują w interfejs mózg-komputer

Niektóre urazy i choroby mogą przyczynić się do paraliżu lub nawet utraty zdolności mówienia. Ludzie żyjący z tymi zaburzeniami często mają trudności, jeśli nie niemożliwe, z komunikowaniem swoich życzeń i potrzeb, ale firma Synchron ma nadzieję to zmienić, oferując bezwiertłowy implant mózgowy, który omija układ nerwowy i wysyła sygnały prosto z mózgu. wysłać do urządzenia wspomagającego, takiego jak tablet.

Urządzenie Stentrode firmy Synchron jest wprowadzane do mózgu przez cewnik przez żyłę szyjną. Eliminuje to potrzebę inwazyjnej operacji otwartego mózgu, skracając czas rekonwalescencji po wdrożeniu.

Czujniki są umieszczane na stencie i wprowadzane do ściany żyły. Z biegiem czasu komórki mogą rosnąć nad cenzorami i włączać je do tkanki. Podczas gdy pacjent może być sparaliżowany, cenzorzy mogą być aktywowani po prostu myślą. Sygnał przemieszcza się w dół żyły, z żyły i do jednostki wszczepionej w klatkę piersiową. Jednostka piersiowa łączy się z zewnętrznym odbiornikiem i wysyła wiadomość do komputera. Oznacza to, że pacjenci mogą pisać SMS-y, tworzyć cyfrowe dzieła sztuki, a nawet robić zakupy online, po prostu patrząc na ekran i myśląc o tym, co chcą zrobić.

Tom Oxley, założyciel i dyrektor generalny firmy Synchron, powiedział: „Problem paraliżu jest o wiele większy, niż ludzie sądzą. 100 milionów ludzi na całym świecie ma upośledzenie kończyn górnych”.

Synchroniczny Finansowanie serii C otrzymał inwestycje z osobistego funduszu Billa Gatesa, Gates Frontier, a także Bezos Expeditions, kierowane przez potentata Amazon Jeffa Bezosa, w celu zebrania ponad 75 milionów dolarów. Dzięki temu dożywotnie finansowanie przez Synchron interfejsu mózg-komputer wynosi około 145 milionów dolarów, z wpływów przeznaczonych na badania kliniczne i rozwój platformy produktowej.

Podczas gdy Synchron przygotowuje się do prób, urządzenie Neuralink Elona Muska jest pod kontrolą federalną pod kątem wykorzystania testów na zwierzętach. Pomimo doniesień, że do badań klinicznych pozostało 6 miesięcy, Neuralink jest w gorącym miejscu po tym, jak raporty wykazały, że został przetestowany na około 1500 zwierzętach. Raport Reutera dokumentuje nieudane testy, błąd ludzki i zabijanie dziesiątek zwierząt. Pomimo poważnych błędów Musk ujawnił, że planuje w przyszłości wszczepić mu urządzenie Neuralink do mózgu.

No Comments

Post A Comment