Meta przejmuje holenderską firmę produkującą optykę drukowaną w 3D

Glasses representing 3d printing company owned by Meta

Meta przejmuje holenderską firmę produkującą optykę drukowaną w 3D

Druk 3D stał się popularną formą wytwarzania niemal wszystkiego. Od zabawek, przez domy, po okulary. Luxexcel to holenderska firma produkująca okulary korekcyjne. Jednak różnica w stosunku do zwykłych marek okularów polega na tym, że Luxexcel używa druku 3D do tworzenia wszystkich swoich stylów – coś zauważył Meta.

Techcrunch poinformował pod koniec grudnia, że ​​Meta oficjalnie przejęła Luxexcel. Chociaż firma wydrukowała okulary korekcyjne 3D, Meta ma teraz w stosunku do nich znacznie większe plany.

Jeszcze zanim wydano oficjalne oświadczenia, para była podejrzana o pracę nad wewnętrznym projektem, Project Aria. Chociaż nie został stworzony do użytku konsumenckiego, projekt został wydany.

Według Meta, „Projekt Aria to urządzenie badawcze, które będzie noszone jak zwykłe okulary i pomoże nam opracować oprogramowanie – w tym mapę przestrzeni 3D na żywo – oraz sprzęt wymagany dla przyszłych urządzeń AR”.

Podejrzewa się, że Meta nabyła Luxexcel, aby zintegrować AR lub rzeczywistość rozszerzoną z okularami korekcyjnymi – coś, co jeszcze się nie wydarzyło. Koszt produkcji przedmiotów za pomocą druku 3D jest zwykle tańszy niż produkcja towarów w dłuższej perspektywie. Z tego powodu przejęcie Luxexcel przez Meta ma sens.

Meta po cichu łączy się z obiecującymi firmami, aby rozszerzyć swoje przestrzenie AR i VR. Jest to dla nich kolejny logiczny krok, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy włożyli w Metaverse – po prostu nie mogą pozwolić, by całkowicie upadł. Nie tylko opinia publiczna jest zaniepokojona szybkim upadkiem finansowym Meta. Jego inwestorzy martwią się też o projekty VR i AR z brakującymi przychodami.

Chociaż fuzja z Luxexcel zakończyła się sukcesem, spodziewane są niepowodzenia, ponieważ Meta wciąż zmaga się z konsekwencjami próby przejęcia firmy zajmującej się fitnessem VR. the FTC (Federalna Komisja Handlu) zablokowała transakcji, a teraz Meta stoi obecnie przed sądem antymonopolowym. Ponieważ firma nadal wykupuje konkurentów VR i AR, oczekuje się, że wykorzystają to w pełni i pomyślnie wypuszczą produkt AR lub VR w ciągu najbliższych kilku lat.

No Comments

Post A Comment