Niebezpieczeństwo zwiększonej inwazji: dobrze rozgrzać formę!

Niebezpieczeństwo zwiększonej inwazji: dobrze rozgrzać formę!

Niebezpieczeństwo zwiększonej inwazji: dobrze rozgrzać formę!

Właściwie temat tabu, ostatnio wiele mediów ostrzega przed powstawaniem pleśni. Powód: eksperci podejrzewają, że w wyniku kryzysu energetycznego i związanego z nim bardziej ekonomicznego ogrzewania może coraz częściej pojawiać się pleśń. W wielu przypadkach oszczędzanie energii przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ prowadzi do niewłaściwych zachowań użytkowników, a tym samym do wilgotnego klimatu w pomieszczeniach. Jak to często bywa, również tutaj ważna jest odpowiednia równowaga – między ogrzewaniem a wentylacją.

Szczególnie narażone są słabo ocieplone budynki mieszkalne z lat 60. i 70. XX wieku. Eksperci szacują, że ryzyko rozwoju pleśni jest tutaj szczególnie wysokie. W zasadzie jednak dotyczy to wszystkich budynków, że za słabe punkty uznaje się pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka czy sypialnia.

Warunek zdrowego klimatu w pomieszczeniu: dobra jakość powietrza + optymalna wilgotność

Dlatego: Jeśli zachowanie wentylacji i ogrzewania nie jest dostosowane, może to prowadzić do zwiększonej wilgoci na ścianach, w rogach pomieszczenia, ale także na meblach lub tkaninach. Rezultat: rozwój pleśni.

Zagrożenia dla zdrowia, których można uniknąć

Jeśli zwiększa się zasięg grzybów pleśniowych, zwiększa się również stężenie ich narządów rozrodczych i znacznie wzrastają toksyczne opary ich produktów przemiany materii. Rozwój ten prowadzi do zagrożeń dla zdrowia. Ryzyka, których można uniknąć.

Nasza rekomendacja: Regularnie sprawdzaj wilgotność. Na przykład za pomocą termohigrometru można łatwo zmierzyć wartość wilgotności. Optymalna wilgotność w pomieszczeniach powinna wynosić od 40% do 60%. Przy wyższych wartościach wzrasta ryzyko pleśni. Osuszacz pomaga zredukować nadmierną wilgotność.

Praktyczne wskazówki dotyczące zapobiegania pleśni

  • Wietrzyć po każdym gotowaniu, prysznicu lub kąpieli
  • Upewnij się, że masz zrównoważony klimat Allena Pomieszczenia (Tło: Jeśli ciepłe powietrze dostanie się do chłodniejszych pomieszczeń, może się skraplać)
  • Włącz okap podczas gotowania
  • Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, odległość między szafką a ścianą powinna wynosić co najmniej 10 cm

Czy wiedziałeś, …

…że alkohol skutecznie zwalcza pleśń? Nierówne lub otynkowane powierzchnie zmyć wilgotną szmatką i upewnić się, że zawartość alkoholu wynosi 70%. Uwaga: Szczotkowanie na sucho sprzyja rozprzestrzenianiu się pleśni.

dr Wentzela – jesteśmy tu dla Ciebie!

* Zmierz jako miernik wilgotności i temperatury w jednym
Termohigrometr wilgotność względna w środowisku. będziesz pod
inne rzeczy w gospodarstwie domowym
służy do monitorowania optymalnego klimatu w pomieszczeniu.

No Comments

Post A Comment