Nowo wybudowane mieszkania w “Quartier am Friedenseck” są już wynajęte w 70 procentach

Nowo wybudowane mieszkania w "Quartier am Friedenseck" są już wynajęte w 70 procentach

Nowo wybudowane mieszkania w “Quartier am Friedenseck” są już wynajęte w 70 procentach

Drezno jest jednym z trzech najbardziej inteligentnych miast w Niemczech. Tak wynika z analizy infrastruktury cyfrowej w niemieckich miastach przeprowadzonej przez Bitkom Research. dr Wentzela uruchomiła na początku 2022 roku 104 mieszkania na wynajem do pierwszego zamieszkania w Dreźnie Neustadt. Dobre dwie trzecie mieszkań zostało już wynajęte. Jeśli jesteś szybki, dostaniesz nawet zimny czynsz netto za darmo.

Lokalizacja

Nowy projekt budowlany „Quartier am Friedenseck” znajduje się na północ od Dresden Neustadt, zaledwie kilka minut jazdy samochodem i komunikacją miejską od centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy znajdują się ośrodki opieki dziennej, supermarket i dworzec kolejowy Dresden-Neustadt. Banki, lekarze, parki i szkoła podstawowa znajdują się w odległości spaceru lub można dojechać rowerem. Mieszkańcy korzystają z bliskości miasta i jednocześnie mogą uciec od codzienności: rustykalna dzielnica z krętymi uliczkami i terenami zielonymi zaprasza do spacerów i odpoczynku. Do południowego brzegu Łaby można dojechać rowerem w ciągu dwunastu minut.

Inteligentne miasto Drezno

Oprócz licznych barów, restauracji i różnorodnych sklepów, Drezno oferuje jedną z najlepszych infrastruktur cyfrowych w Niemczech. Smart City Index firmy Bitkom Research to cyfrowy ranking największych niemieckich miast. Bada niemieckie miasta liczące ponad 100 000 mieszkańców w obszarach administracji, IT i komunikacji, energii i środowiska, mobilności i społeczeństwa.

Drezno po raz pierwszy stanie na podium w 2022 roku. To miasto z trzecim najlepszym sprzętem cyfrowym w Niemczech po Hamburgu i Monachium. Stolica Saksonii radzi sobie szczególnie dobrze w obszarach inteligentnego oświetlenia ulicznego, czujników środowiskowych, publicznych sieci WLAN, sceny cyfrowej i inteligentnego zarządzania ruchem. Tutaj wartość indeksu wynosi 100 procent, co jest najwyższą wartością.

mieszkania

„Quartier am Friedensneck” składa się z czterech domów o wysokości od trzech do siedmiu pięter, w których mieszkają osoby samotne, pary, rodziny i większe społeczności. Podobnie jak „Smart City” Dresden, apartamenty mają przemyślany i nowoczesny design: przemyślane plany pięter i duże okna zapewniają duży komfort i przestrzeń mieszkalną nawet na niewielkiej powierzchni. Wszystkie mieszkania wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, które można regulować w poszczególnych pokojach i jest zgodne z Rozporządzeniem Energetycznym EnEv 2016. Kwartał posiada również teren przypominający park, otoczony z trzech stron ogrodami, co podkreśla zrównoważoną koncepcję nowego budynku . Atrakcja: każde mieszkanie posiada balkon, taras lub loggię.

Atrakcyjne warunki

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się przestronne czteropokojowe mieszkania na szóstym piętrze. Tutaj wszystkie apartamenty są już wynajęte lub zarezerwowane. Niemniej jednak „Quartier am Friedenseck” oferuje jeszcze kilka dwu- lub czteropokojowych mieszkań do wynajęcia.

Ze względu na obecną inflację właściciel zrezygnował z podwyżki czynszu indeksowego w pierwszym roku. Każdy, kto do 31 grudnia 2022 r. zawrze umowę najmu z 12-miesięcznym okresem wypowiedzenia, otrzyma nawet zimny czynsz netto gratis.

Odsetki?

Jeśli dzielnica we Friedenseck wzbudziła Twoje zainteresowanie, odwiedź naszą stronę internetową projektu www.quartier-am-friedenseck.de. Tutaj znajdziesz wszystkie dostępne apartamenty do wynajęcia, w tym plan piętra, czynsz, dodatkowe koszty i prezentację wideo.

No Comments

Post A Comment