Nowy układ Apple A16 Bionic to już historia

iphone 14 pro with A16 Bionic chip

Nowy układ Apple A16 Bionic to już historia

Apple niedawno ujawniono nowe szczegóły o chipie, który zasila iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max: A16 Bionic.

Na wydarzeniu w Cupertino w zeszłym tygodniu Apple ogłosiło, że następca A15 Bionic (który można znaleźć w iPhonie 14 i iPhonie 14 Plus) zawiera więcej tranzystorów – około 16 miliardów, wykonanych w procesie 4 nm. Ujawnili również, że komponenty zostały specjalnie zaprojektowane, aby przyspieszyć sztuczną inteligencję i inne zadania w aplikacjach na smartfony i iOS.

Apple twierdzi, że A16 Bionic jest wyposażony w wielordzeniowy procesor z dwoma rdzeniami o wysokiej wydajności i czterema wydajnymi rdzeniami, pięciordzeniowym procesorem graficznym i 16-rdzeniowym silnikiem neuronowym, który wykonuje do 17 bilionów operacji na sekundę.

Ponadto Apple twierdzi ponadto, że rdzenie o wysokiej wydajności pobierają o 20% mniej energii w porównaniu z rdzeniami wydajności A15 Bionic, podczas gdy rdzenie wydajności pobierają jedną trzecią mocy nienazwanych konkurencyjnych chipów. GPU ma do 50% większą przepustowość pamięci, a ogólnie Apple twierdzi, że A16 Bionic jest do 40% szybszy niż konkurencyjne chipsety. To znaczy obłąkany!

Kolejną wyróżniającą się cechą jest niestandardowy procesor sygnału obrazu, który zasila system kamer iPhone’a 14 Pro. Procesor, GPU, silnik neuronowy i procesor sygnału obrazu w A16 Bionic współpracują ze sobą, aby obsługiwać nowy sprzęt aparatu i wykonywać do 4 bilionów operacji na zdjęcie.

Wewnątrz układu A16 znajduje się również zupełnie nowy komponent, którego nigdy nie widzieliśmy w układzie iPhone’a: ​​silnik wyświetlania. Nowy silnik wyświetlania zapewnia częstotliwość odświeżania 1 Hz, wysoką szczytową jasność i funkcje, takie jak zawsze włączony wyświetlacz i antyaliasing, aby wygładzić ostre krawędzie w grafice wyświetlacza.

Według Apple, iPhone 14 Pro to najbardziej znaczące ulepszenie aparatu dla iPhone’a w historii, a duża część tego ma związek z nowym ISP i Photonic Engine.

Ponieważ układ A16 Bionic jest uważany za najszybszy i najlepszy układ, jaki kiedykolwiek zastosowano w smartfonie, właściciele firm mogą oczekiwać większej wydajności energetycznej, lepszego wyświetlacza i doskonałego aparatu.

No Comments

Post A Comment