Oto, w jaki sposób Twoje biuro może skorzystać z otwartego planu piętra

Open office floor plan with bar-style seating and a laptop

Oto, w jaki sposób Twoje biuro może skorzystać z otwartego planu piętra

Kiedy wchodzisz do startupu technologicznego, dziewięć razy na dziesięć znajdziesz otwarte siedzenia lub siedzenia w stylu bullpen. Podczas gdy tradycyjne środowiska pracy są podzielone na działy z poszczególnymi biurami i boksami, otwarte plany pięter skupiają wszystkich pracowników w tej samej przestrzeni. Badania wykazały, że kabiny nie zwiększają produktywności. W rzeczywistości ludzie są bardziej produktywni, gdy siedzą blisko siebie, ale mogą się widzieć.

zalety otwartości

Niektóre zalety otwartego planu piętra biura są oczywiste. Ten typ biura jest ekonomiczny, ponieważ więcej osób i więcej biurek można pomieścić na mniejszej powierzchni, a także dlatego, że ogrzewanie, chłodzenie i oświetlenie dużej przestrzeni jest bardziej efektywne niż kilka małych pomieszczeń.

Otwarte plany biurowe ułatwiają również komunikację między menedżerami a ich pracownikami oraz między działami. Zamiast wchodzić po schodach lub iść korytarzem do pracy z inną osobą, możesz po prostu krzyczeć na cały pokój.

wady otwartości

Niestety, cały ten ryk może czasami rozpraszać uwagę. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Sydney wykazało, że połowa pracowników open space twierdzi, że najbardziej frustrującą częścią ich pracy jest „brak ochrony prywatności”.

Otwarte biura są nie tylko hałaśliwe, ale także mniej bezpieczne, ponieważ każdy może się podsłuchiwać. Pracownicy mogą się denerwować, gdy nie mogą się skoncentrować lub rozmawiać przez telefon niezauważeni z powodu otaczającego ich hałasu.

dr Kto zainspirował rozwiązanie

Startup o nazwie Framery Acoustics oferuje rozwiązanie.

Tworzą dźwiękoszczelne budki telefoniczne i kabiny konferencyjne zaprojektowane jako uzupełnienie otwartych planów pięter biurowych.

Jeden z założycieli, który wcześniej pracował w biurze na planie otwartym, skarżył się, że jego szef rozmawia przez komórkę za głośno. Jego szef odpowiedział: „Cóż, załatw mi budkę telefoniczną”.

Tak narodziła się firma Framery Acoustics.

Proste rozwiązania

Framery Acoustics to tylko jedna firma oferująca produkt zdolny udobruchać dysydentów w otwartych biurach. Framery Acoustics nie chce rezygnować z otwartości i ty też nie powinieneś.

Kiedy więc nadejdzie czas powrotu do biura (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), poszukaj sposobów na uelastycznienie biura. Niezależnie od tego, czy chodzi o zapewnienie cichej kapsuły na prywatne spotkania i rozmowy telefoniczne, czy po prostu o wyznaczenie miejsca spotkań, rozwiązanie jest gotowe.

Kompromis pozwala czerpać korzyści z otwartego planu biurowego, zapewniając Tobie i Twoim współpracownikom prywatność i ciszę w razie potrzeby.

No Comments

Post A Comment