Potrzebujesz zwiększyć swoją produktywność? Korzystanie z kalendarza jest koniecznością

Person using digital and written calendar for productivity during free time.

Potrzebujesz zwiększyć swoją produktywność? Korzystanie z kalendarza jest koniecznością

Zdecydowanie moją ulubioną częścią pisania do tej publikacji jest fakt, że zawsze mam oczy i uszy otwarte na inspirację. Najprostszy komentarz znajomego może stać się pomysłem, z którego skorzystają inni.

Tak było w zeszły weekend, kiedy moja najlepsza przyjaciółka Haley przyjechała pomóc mi rozpakować mój nowy dom. Haley jest absolwentką studiów magisterskich z komunikacji interpersonalnej i jest znacznie mądrzejszą wersją mnie.

Zaczęliśmy rozmawiać o tym, co Haley szykuje na ostatni semestr, a ona opowiedziała mi o warsztacie, który organizuje dla absolwentów szkoły, na temat tego, jak korzystanie z planistów/kalendarzy pomaga w zarządzaniu czasem. Dziewczyna ma zamiłowanie do planistów z pióra na papierze i dzięki ich wykorzystaniu stworzyła strukturę organizacyjną dla swojego codziennego życia.

Oczywiście pomyślałem: „Hej, czasami próbuję udzielać ludziom porad dotyczących zarządzania czasem i planowania, wymienimy się pomysłami”. Następnie Haley przedstawiła mi przegląd kluczowych punktów, które chce omówić podczas swoich interaktywnych warsztatów.

1) Bierz wszystko tak, jak jest. Kiedy pojawi się nowe zadanie, wpisz je do swojego kalendarza (papierowego lub elektroniczny), aby później o tym nie zapomnieć.

2) W tych zadaniach Zaplanuj spotkania dla siebie. Może być trudno zmotywować się i wykonać zadania według własnych zadań. Jeśli jednak otrzymasz je na piśmie, możesz trzymać się produktywności.

„Pracuj nad czymś tylko wtedy, gdy jesteś produktywny. Kiedy przestajesz być produktywny, powinieneś cofnąć się i przez jakiś czas pracować nad czymś innym” – mówi Haley. „Dlatego moje osobiste terminy pomagają mi, ponieważ sprawiają, że pracuję ciężej, ale wciąż mam swój własny czas”.

3) Zaplanuj swój tydzień zaczynając od wydarzeń, których nie możesz zmienić. Zacznij od spisania harmonogramu pracy, następnie terminów, spotkań itp. Następnie zaplanuj zadania bardziej elastyczne w czasie.

4) Po wykonaniu tej czynności, Podejmij wszystkie te zadania i ustal priorytety, co należy zrobić w pierwszej kolejności i oszacuj, ile czasu zajmie każde zadanie. Upewnij się, że dajesz sobie rozsądną ilość czasu produktywnego na każde zadanie.

5) W przypadku większych projektów, pomyśl o lekkim demontażu. „W przypadku większych projektów dzielę to na etapy. Zwykle używam mapy koncepcji, aby zrozumieć podstawowe aspekty mojego zadania i to, co należy osiągnąć w każdym z tych aspektów, aby były bardziej strawne” — mówi Haley. „Kiedy już mam kawałki, umieszczam je w moim tygodniowym harmonogramie wydarzeń, którego nie mogę zmienić”.

Wszystkie elementy tej układanki składają się na kalendarz, który pomoże Ci pogodzić każdy aspekt życia i zwiększyć produktywność. Wdrażając te pomysły we własne planowanie, odniosłem sukces Zdecydowanie pomógł mi stać się bardziej samoukiem.

No Comments

Post A Comment