Przygotuj swój dom na trik lub leczenie

Przygotuj swój dom na trik lub leczenie

Przygotuj swój dom na trik lub leczenie

Pamiętaj o tych wskazówkach, aby zapewnić zabawną i bezpieczną noc Halloween.

Przygotowując się do jesieni, wielu z nas czeka na Halloween. To wakacje, z których dorośli mogą cieszyć się tak samo jak dzieci. Ale właściciele domów mają poważny obowiązek w tę pełną zabawy noc: jeśli spodziewasz się cukierka albo psikusa, musisz upewnić się, że droga do twoich drzwi jest bezpieczna.

Nie jedź na wycieczki

Nieuchronnie niektóre oszałamiające duchy i upiory przybiegną podekscytowane do twoich drzwi. Być przygotowanym.

W świetle dziennym sprawdź trawnik, podjazd i przednią ścieżkę pod kątem zagrożeń, takich jak odsłonięte korzenie drzew, popękany beton lub brakujące kostki brukowe. Jeśli to możliwe, dokonaj napraw lub przynajmniej odetnij dostęp do niebezpiecznych obszarów.

W międzyczasie, jeśli ozdobiłeś podwórko dekoracjami, takimi jak świecące dynie i animowane postacie, trzymaj kable zasilające z dala od chodników.

Oswietlić drogę

Upewnij się, że ścieżka do twojego domu ma wystarczająco dużo światła, aby bezpiecznie podejść do cukierka albo psikusa.

Nie musisz instalować całej masy oświetlenia krajobrazowego przez cały rok, aby pomieścić gości w noc Halloween. Istnieje wiele tymczasowych i niedrogich opcji oświetlenia, od świecących pałeczek po podgrzewacze.

I chociaż wyłączenie światła na werandzie lepiej pasuje do nastroju tej upiornej nocy, o wiele bezpieczniej – nie wspominając o bardziej zachęcającym – pozostawić je włączone.

Odporny na łatwopalny wystrój

Według Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w Halloween jest o wiele więcej pożarów niż w typową październikową noc. Dekoracje świąteczne są często dość łatwopalne i zawierają materiały takie jak papier, siano i suszone łodygi kukurydzy.

Jeśli nie możesz oprzeć się dekorowaniu domu i podwórka takimi potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, pamiętaj, aby trzymać je z dala od świec i innych źródeł ciepła. Jeśli latarnie lub lampki typu jack-o’-lantern są częścią twoich uroczystości, zapal je świeczkami LED, a nie otwartymi płomieniami.

Trzymaj wodze swojego psa

Są szanse, że twój pies jest psem przyjaznym. Ale jeśli niektóre kostiumy na Halloween są wystarczająco przekonujące, by wystraszyć małe dzieci, te same przebrania mogą być równie niepokojące dla twojego psiaka – zwłaszcza w tak energiczną noc.

Sensowne jest umieszczenie psa w wygodnym i bezpiecznym pomieszczeniu.

Świąteczna parada goblinów i upiorów, księżniczek i superbohaterów wkrótce wkroczy do twojego domu. Zrób swoją część, oczyszczając ścieżkę i oświetlając drogę. Bądź bezpieczny i szczęśliwego Halloween!

Związane z:

  • Wyostrz swoje umiejętności rzeźbienia w dyni z profesjonalistą
  • Jak zaplanować imprezę Halloween godną celebrytów?
  • Wejdź, jeśli się odważysz: w prawdziwym nawiedzonym domu

Uwaga: Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają opinię lub stanowisko Garysplaceonline.

Pierwotnie opublikowany w październiku 2014 r.

No Comments

Post A Comment