Raport o rynku mieszkaniowym Moguncja: Miasto nadal się rozwija

Raport o rynku mieszkaniowym Moguncja: Miasto nadal się rozwija

Raport o rynku mieszkaniowym Moguncja: Miasto nadal się rozwija

Ceny wynajmu i zakupu nieruchomości w Moguncji znacznie wzrosły w ostatnich latach. Z tego powodu Moguncja od dawna znajduje się na liście niemieckich miast z najdroższymi czynszami. Nie tylko popyt na mieszkania odgrywa rolę, ponieważ rynek mieszkaniowy w Moguncji jest również atrakcyjny dla inwestorów.

W ubiegłym roku miasto zleciło wykonanie szczegółowego raportu z rynku mieszkaniowego firmie RegioKontext GmbH. W tym celu berliński instytut badawczo-konsultingowy przyjrzał się uważnie rynkowi mieszkaniowemu w Moguncji. Raport jest już dostępny. Wyniki:

Atrakcyjna lokalizacja uczelni i mediów

Moguncja jest jednym z ponadprzeciętnie rozwijających się miast w Niemczech. Wiele osób przenosi się z innych miast na uczelnię i media, aby studiować lub pracować – i często zostaje w Moguncji ze względu na wysoką jakość życia.

Miasto Moguncja podjęło już w ostatnich latach szereg działań w celu budowy nowych mieszkań. W latach 2011-2018 nowe budownictwo mieszkaniowe w Moguncji odnotowało ogromny rozkwit: w tym okresie wybudowano ponad 6500 nowych mieszkań. W latach 2019-2025 ma powstać kolejnych 5500 nowych mieszkań.

Raport o rynku mieszkaniowym w Moguncji analizuje również rozwój rynku mieszkaniowego w stolicy kraju związkowego do 2030 r. i zawiera zalecenia dotyczące działań w odpowiedzi na wysoki popyt na mieszkania i domy.

Najważniejsze ustalenia raportu dotyczącego rynku nieruchomości w Moguncji

  • Moguncja jest pożądanym i atrakcyjnym miejscem do życia i życia. Jednak obecnie w mieście jest zbyt mało mieszkań. Przede wszystkim brakuje przystępnych cenowo mieszkań dla różnych sytuacji dochodowych i koncepcji życiowych.
  • Miasto wciąż się rozwija, choć w wolniejszym tempie. Liczba gospodarstw domowych będzie nadal rosła. Zmieniają się struktury gospodarstw domowych, a wraz z nimi zapotrzebowanie na mieszkania w Moguncji.
  • Matematycznie obliczony potencjał mieszkaniowy jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych w średnim okresie. Budowa nowych mieszkań musi zatem być kontynuowana konsekwentnie i zgodnie z zapotrzebowaniem.
  • Rynek mieszkaniowy w Moguncji charakteryzuje się szeroką strukturą aktorów i funkcjonującymi strukturami dialogu.
  • Mieszkalnictwo subsydiowane rozwija się stabilnie, ale stoi przed nowymi wyzwaniami.
  • Zmiana klimatu wymaga szczególnych wysiłków na rzecz ochrony klimatu i odporności budownictwa mieszkaniowego.
  • Dobra znajomość obecnej i przyszłej sytuacji jest warunkiem wstępnym przyszłościowej polityki mieszkaniowej.

Możesz pobrać Raport o rynku mieszkaniowym Mainz 2020 tutaj jako PDF pobierać. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące budownictwa, mieszkania i nieruchomości jako inwestycji kapitałowych w Moguncji, skontaktuj się z Wentzel Dr. DOMY w Rheingau. Chętnie doradzimy!

No Comments

Post A Comment