Robot przemierza aktywne miejsce zbrodni w Los Angeles, by dostarczyć jedzenie

uber eats serve robot

Robot przemierza aktywne miejsce zbrodni w Los Angeles, by dostarczyć jedzenie

Robot, Albo je kochasz, albo im nie ufasz. W ciągu ostatnich 25 lat postęp w robotyce wyniósł nas na nowe wyżyny. Mamy roboty-kelnery, zautomatyzowane odkurzacze i mopy, a nawet całe magazyny, w których nasze ulubione produkty są wytwarzane maszynowo.

To wszystko jest bardzo wygodne w czasach, kiedy nikt nie ma czasu na nic. I chociaż nie ufam zbytnio romantycznym wyobrażeniom o świecie, który pewnego dnia zostanie przejęty przez roboty, myślę, że mogę im zaufać w dostarczaniu jedzenia.

Niedawny wpis na Twitterze autorstwa @FilmPoliceLA udowadnia, że ​​roboty nie cofną się przed niczym, by wypełnić swoją misję. Opublikowany film pokazuje małego robota samochodowego realizującego dostawę artykułów spożywczych. Mimo że na chodniku stoi kilka osób, nawet mężczyzna ze statywem i dużym aparatem, mały robot wciąż próbuje się przedostać.

Ale nie dlatego niektórzy kwestionują zdolność robota do pomijania ostrzeżeń bezpieczeństwa.

Za tymi kilkoma osobami odcinek drogi i chodnika za nimi jest odgrodzony policyjną taśmą. Samochody policyjne blokują wjazd na ulicę i najwyraźniej dzieje się coś poważnego. Nikogo nie ma na środku miejsca zbrodni, z wyjątkiem grupki gliniarzy w pobliżu. Nasz srebrny przyjaciel nie wydaje się tym przejmować, dostosowuje się kilka razy, a następnie próbuje się przedostać. Wreszcie, z pomocą widza, który podnosi taśmę z napisem „NIE WOLNO PRZEJŚĆ”, mały robot przechodzi przez ulicę.

Po drugiej stronie grupa gliniarzy wydaje się równie zaskoczona jak reszta z nas, gdy srebrna skrzynia nadal wije się po chodniku. Klip kończy się na tym, ale odpowiedź Ubera i serwisów informacyjnych z pewnością nie.

gadżety informuje, że przestępstwo, przez które przeszedł bot, było w rzeczywistości rzekomą strzelaniną w miejscowej szkole średniej. Robot Uber Eats wywołał wówczas spore zamieszanie, a firma odpowiedziała, że ​​wierzy, że bot został pomachany. To interesujące, biorąc pod uwagę, że wyraźnie nikt nie macha przez nic ani nikogo na scenie.

Firma mówi dalej: „Standardową procedurą Serve jest przekierowanie, a nie przekroczenie taśmy barierowej”, ale i tak to zrobiła…a przeprosiny, w które wierzyli, pomachały botem przez dźwięki równie wiarygodne, jak ktoś, kto mówi, że ocean jest pełen pingwinów maszynowych.

Powstaje pytanie, czy takie małe boty są rzeczywiście zaprogramowane tak, aby ignorować przepisy bezpieczeństwa, aby uszczęśliwić konsumenta. Jestem za jedzeniem, gdy jest jeszcze gorące, ale wolałbym, żeby moje nuggetsy z kurczaka nie były powodem, dla którego ludzie są narażeni na ryzyko w pewnych sytuacjach.

No Comments

Post A Comment