Sekret nieskomplikowanej dekoracji świątecznej? Wykorzystaj to, co już masz

Sekret nieskomplikowanej dekoracji świątecznej?  Wykorzystaj to, co już masz

Sekret nieskomplikowanej dekoracji świątecznej? Wykorzystaj to, co już masz

Dekoracja świąteczna może być tak prosta, jak odkurzanie wazonów z kwiatami, rozwijanie rolki płótna i polerowanie srebra.

Zachowaj swoje świąteczne konie dekoracyjne! Zanim kupisz tony błyskotek i stosy migoczących światełek, spójrz jeszcze raz na przedmioty, które już masz – mogą to być ozdoby świąteczne, których szukałeś.

Przeszukując swoje szafy i szafy, możesz łatwo przekształcić zwykłe przedmioty gospodarstwa domowego w świąteczny wystrój swojego domu. Potrzebujesz trochę inspiracji? Eksperci od projektowania opowiadają, jak przekształcają przedmioty codziennego użytku w świąteczne ozdoby.

Przeszukuj szafę rzemieślniczą

„Wyciągnij wór! Jestem znany z tego, że używam juty do wszystkiego, od obrusów po spódnicę choinkową. Jest tak wszechstronny i nadaje organiczny, rustykalny klimat”.
— Brooke Wagner, Projekt Brooke Wagner

„Rozwiń brązowy lub czarny papier rzeźniczy jak bieżnik na swoim stole. W pewnym sensie podnosi to, co na nią nałożysz. Możesz również napisać na nim imiona swoich gości czarnym markerem (lub markerem kredowym na czarnym papierze) zamiast wizytówek.”
— Jenn Muirhead, Wnętrza Jennifer Muirhead

„Pomaluj ścianę farbą tablicową. To idealna tematyczna ściana akcentująca, która jest zabawna i kreatywna, a także angażuje dzieci”.
— Melisa Martin Molitor, MMM Projekty Wnętrz

Zdjęcie dzięki uprzejmości Melisa Martin Molitor.

„Wstążka do wszystkiego! Przeprowadź go przez żyrandole lub balustrady. Lub umieść odświętnie wydrukowane tkaniny w ramkach do zdjęć i rozprowadź je po całym domu”.
— Katie Schroeder, Aranżacja wnętrz atelier

Przeszukaj szafki kuchenne

„Umieść zestaw filiżanek na ładnej tacy i napełnij każdą filiżankę soczystą lub małą kompozycją kwiatową. Lub stwórz centralny element, umieszczając świeczki na tacy do serwowania lub stojaku na ciasto”.
— Gicie Jacobson, W szczegółach

„Napełnij dużą szklaną miskę – a może miskę ponczu lub drobiazgów – dowolnym sezonowym przedmiotem. Po prostu użyj tego samego, aby wyglądało sensownie i ładnie”.
— Jenn Muirhead, Wnętrza Jennifer Muirhead

„Weź zwykły wazon na kwiaty i przyklej do niego szklane ozdoby sznurkiem białych światełek. To ładny wyświetlacz, który jest prosty i kreatywny!”
— Wendy Berry, W projekt wnętrza

Przeszukaj lodówkę

„Girlanda z suszonych owoców jest nadal klasyczna i urocza. Weź igłę i nawlecz na popcorn, żurawinę lub suszone plasterki pomarańczy i nawlecz gdziekolwiek chcesz!”
— Jenn Muirhead, Wnętrza Jennifer Muirhead

„Pokrój świeże owoce i umieść je w dzbanku przed dodaniem kwiatów jako ozdoby. Dodaj trochę goździków i laski cynamonu, aby uzyskać dodatkowy styl. Dla odrobiny świętowania użyj pomarańczy z goździkami jako wizytówek”.
— Krystyna Estep, Wnętrza Jacksona Thomasa

Przeszukaj szafę

„Użyj klasycznego pledu w kratę jako obrusu lub biegacza. Albo udekoruj małe drzewo stołowe biżuterią lub wstążkami”.
— Katie Schroeder, Aranżacja wnętrz atelier

„Użyj jednego ze swoich ulubionych szalików jako przytulnego bieżnika”.
— Gicie Jacobson, W szczegółach

pasza na podwórku

„Zamiast umieszczać gwiazdkę na czubku mojej choinki, biorę garść opadłych patyków i wiążę je kokardą z rafii na czubku choinki. Będę również rozrzucać szyszki sosnowe po całym moim drzewie, aby zrównoważyć szklane ornamenty, aby uzyskać organiczny, naturalny charakter.
— Wendy Berry, W projekt wnętrza

„Zbieram konary cedru, magnolie, ostrokrzew, bukszpan i sosnę. Rozprowadzam je na podstawkach pojemników lub układam w kolorowych puszkach po herbacie. To łatwy sposób na wprowadzenie zieleni bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy”.
– Susan Jamieson, Projekty Bridget Beari

„Uwielbiam wieszać girlandę świeżej zieleni wokół żyrandola w jadalni i wieszać na niej ozdoby. Świeży zapach połączony ze świąteczną kuchnią jest cudowny.”

— Jennifer Steiner, Wnętrza Jennifer Stoner

Szukaj wszędzie!

„Rozrzuć kilka uroczystych przedmiotów, które niekoniecznie są związane z tematem świątecznym. Na przykład jesienią założymy naturalnie zrzucane poroże lub smokingową czapkę w okresie Bożego Narodzenia. Łączę kilka tego rodzaju rzeczy, które wydają się odpowiednie do pory roku, ale niekoniecznie są tradycyjnymi dekoracjami świątecznymi”.
— Letni Thornton, Letni projekt Thornton

„Dodaj świąteczny akcent w kącie domu za pomocą kilku poprawek. Uświetniliśmy miejsce do siedzenia, dodając nowe poduszki (nie muszą mieć wyraźnego motywu świątecznego – równie dobrze sprawdza się zimowy wygląd), kilka wiecznie zielonych sadzonek z ogrodu (z kilkoma gałązkami jagód), stos zawiniętych poduszek, szalika i kokardki dla naszego jelenia oraz pluszowego misia znalezionego na strychu.”
– Chris Stout-Hazard, Roger + Chris

Zdjęcie dzięki uprzejmości Chris Stout – zagrożenie.

„Zbieraj przedmioty o podobnej kolorystyce. Wyciągam wszystkie moje białe i srebrne rzeczy i grupuję je – świeczniki, wazony, garnki, wstążki. Potem idę do ogrodów sąsiadów po sadzonki magnolii i ostrokrzewu, a z własnego ogrodu dostaję liście laurowe. Po prostu zostawiam wszystko zielone, białe i srebrne – razem wzięte działa.”
Lesley Glotzl

„Przemień metalowe naczynie na wazon, aby wyeksponować bogatą zieleń lub aranżacje o tematyce świątecznej. Mosiężna chłodziarka do szampana, lśniąca srebrna filiżanka na trofeum, a nawet małe miedziane kubki mogą działać idealnie. Dodaj świeże plamy czerwieni z żurawiną, granatami, ciemnoczerwonymi jabłkami, a nawet kilkoma czerwonymi różami.”
– Kerrie Kelly, Laboratorium projektowe Kerrie Kelly

Zdjęcie dzięki uprzejmości Kerry Kelly.

Związane z:

  • Jak łatwo dekorować na święta (z dużym wpływem)
  • Eleganckie wakacje DIY: pachnący ziołowy żyrandol i indywidualne smakołyki
  • Podstawy zabawy: 5 rzeczy, których potrzebuje każdy gospodarz

Pierwotnie opublikowany w listopadzie 2017 r.

No Comments

Post A Comment