Ta podniebna wieża ciśnień może służyć jako rustykalne miejsce na plażę

Ta podniebna wieża ciśnień może służyć jako rustykalne miejsce na plażę

Ta podniebna wieża ciśnień może służyć jako rustykalne miejsce na plażę

W tym ekskluzywnym domu każdy pokój to pokój z widokiem.

W latach 40. ta stumetrowa wieża ciśnień w Huntington Beach obsługiwała pociągi podmiejskie, które kursowały przez miasto, łącząc centrum miasta z plażą. Dziś jest to wieżowiec o powierzchni 3500 stóp kwadratowych z niezrównanymi widokami na Ocean Spokojny, centrum Los Angeles i wyspę Catalina.

Historyczna i popularna wieża ciśnień od dawna była podstawą nabrzeża w Huntington, ale została prawie zburzona w latach 80. XX wieku – dopóki lokalna społeczność nie zebrała się i zażądała jej ratowania.

„W społeczności było ogromne oburzenie, aby go zatrzymać” – powiedział Scott Ostlund, właściciel domu z wieżą ciśnień. „Ludzie sprzedawali kołdry i spotykali się na temat „Ratujmy naszą wieżę ciśnień”.

Na szczęście wieża została oszczędzona i miejscowy profesor zdecydował się przebudować ją na rezydencję w 1986 roku. A w 2017 roku Ostlund kupił go i podjął szeroko zakrojone prace remontowe, które były bardzo potrzebne.

„Pył dosłownie kapał z termitów na suficie, więc zajęło to dużo pracy. Przeszliśmy przez to i odrestaurowaliśmy po zakupie” – powiedział Ostlund.

70-osobowa załoga przez trzy miesiące pracowała przez całą dobę nad aktualizacją elementów i przywróceniem wieży ciśnień do jej dawnej świetności. Ciężka praca i remonty opłaciły się, a jedyny w swoim rodzaju dom pozostanie instytucją sąsiedzką na długie lata. Chociaż zewnętrzna część domu nadal wygląda jak tradycyjna konstrukcja wieży ciśnień, wnętrze z 4 sypialniami i 3,5 łazienkami jest przytulne i rustykalne.

Po całym domu rozrzucone są artefakty z jego przeszłego życia obsługującego pociągi, takie jak beczki i jutowe worki, które zdobią łazienkę na pierwszym piętrze, ukłon w stronę sposobu, w jaki pociągi przewoziły towary pod koniec XIX wiekuten i na początku lat 20.ten wieki. Niewielki tor kolejowy zwisa również z sufitu jednego z salonów w domu, dając domowi poczucie nostalgii i poczucie jego historii.

Pomijając szczegóły historyczne, pomieszczenia mieszkalne wieży ciśnień są imponujące: część wypoczynkowa oferuje rozległe panoramiczne widoki na morze…

…a przestronna kuchnia wyposażona jest w czerwone szafki strażackie, otwarte półki, płytki metra i boazerię od podłogi do sufitu.

Przestronne sypialnie na piętrze mają wiele otwieranych okien, oferując godne pozazdroszczenia i niezakłócone widoki na morze bezpośrednio z wygodnego łóżka.

Najlepszą cechą Water Tower jest jednak otaczający ją pokład, który idealnie nadaje się do oglądania zachodu słońca, łapania dobrej morskiej bryzy i kąpieli w wannie z hydromasażem, dogodnie ulokowanej obok wbudowanej lodówki na wino i barku.

Nowość, jaką jest wieża ciśnień przerobiona na dom, nie umknie Ostlundowi, który wie, jak wyjątkowy jest w tej okolicy i całym kraju.

„Wartością wieży ciśnień jest trwałość budowy domu na wysokości 100 stóp na plaży. Wychodzą na każdy inny dom w południowej Kalifornii. Nie ma na wsi tak wysokiego domu – powiedział.

No Comments

Post A Comment