Wejdź do zamku, który ojciec obiecał synowi

Wejdź do zamku, który ojciec obiecał synowi

Wejdź do zamku, który ojciec obiecał synowi

Drewniani rycerze i sekretne przejście dodają uroku domowi.

Wiele dzieci marzy o posiadaniu własnego zamku, ale John Lavender – właściciel, projektant i budowniczy zamku Highlands w Bolton Landing w stanie Nowy Jork – urzeczywistnił dziecięce marzenia swojego syna Jasona. Po tym, jak powiedział swojemu (wtedy) 3-letniemu synowi, że zbuduje mu zamek, Lavender dotrzymał obietnicy i zbudował go od podstaw. Położony w pięknym Adirondacks i wychodzący na brzeg jeziora George, kamienny zamek wznosi się na 9 akrach i sprawia wrażenie, jakby wyszedł ze średniowiecznej angielskiej wsi.

Budowa zamku Highlands rozpoczęła się w 1982 roku i od tego czasu Lavender nieustannie go buduje i odnawia do perfekcji. Obecnie budynek ma imponującą powierzchnię 12 000 stóp kwadratowych i wyposażony jest w 3 łóżka, 2,5 łazienki, dwupiętrową część wypoczynkową w wieży i „wielką salę” z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, z których roztacza się malowniczy widok na jezioro George. W zamku znajduje się również sala muzyczno-biblioteczna, salon, legowisko i zadaszony taras, z którego roztacza się magiczny panoramiczny widok na jezioro. Lawenda wprowadziła również poczucie zabawy do swojego projektu zamku, dodając tajne przejście do sypialni na dole, patio i pokoju rozrywki.

Aby nadać mu poczucie autentyczności starego świata w środku, zamek jest wypełniony antykami i przedmiotami kolekcjonerskimi na każdym kroku – od pięknych mebli po rzeźby po ręcznie rzeźbionych drewnianych rycerzy – które Lavender zaczęła pozyskiwać pięć lat przed zakupem tego kraju.

„Wychodziłam i kupowałam antyki rok po roku. I właśnie zacząłem je przechowywać” – mówi Lavender. „Ja… zobowiązałem się do spełnienia obietnicy [of building the castle]”.

Dbałość o szczegóły była ważna przy projektowaniu i budowie zamku Highlands, który zawiera ponad 800 ton kamienia (starannie ułożonych pojedynczo), wykonane na zamówienie stolarkę i witrażowe drzwi, które nadają mu starożytny gotycki styl. Na szczęście jednak dom zawiera kilka nowoczesnych udogodnień, które sprawiają, że zamkowe życie pasuje do XXI wiekuSt Century, w tym otwarta koncepcja i nowoczesna kuchnia, luksusowe łazienki z niestandardowymi płytkami i przestronne sypialnie odpowiednie dla króla lub królowej.

Jednak najlepszym szczegółem zamku jest niezrównany widok na jezioro George, którego Lavender nigdy nie uważa za pewnik.

„Wiele osób zada to samo pytanie: „Czy kiedykolwiek chciałbyś się zmęczyć patrzeniem na widok? A może czasem nie patrzysz na to i po prostu o tym zapominasz, po prostu przyjmujesz to za pewnik? A odpowiedź brzmi nie. To znaczy, mogę tu usiąść i powiedzieć, że będę ci dziękować kilka razy dziennie za czas, kiedy tu będę – mówi.

Związane z:

  • Living Legacy: Budowa domu rodzinnego w zabytkowej rezydencji
  • XIX-wieczna posiadłość udowadnia, że ​​historia wcale nie jest monotonna
  • Magiczny design tego miejskiego zamku oczaruje Cię
No Comments

Post A Comment