Wewnętrzne spojrzenie na nowy zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Apple

apple store

Wewnętrzne spojrzenie na nowy zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Apple

Jak wspomnieliśmy w listopadzie, Apple ciężko pracowało nad nowym zestawem słuchawkowym do rzeczywistości mieszanej i wreszcie dowiadujemy się o nim trochę więcej. Wygląda na to, że nowe urządzenie stworzy odpowiednik Metaverse firmy Apple i nie możemy się doczekać, aby usłyszeć więcej.

Jak dotąd mamy nauczyli że zestaw słuchawkowy Apple z rzeczywistością mieszaną będzie miał fizyczną tarczę zegarka, podobną do tej w Apple Watch, aby przełączać się między podglądem na żywo świata rzeczywistego i rzeczywistości wirtualnej. Chociaż tarcza nie ma zapewniać dotykowego sprzężenia zwrotnego, pozwala użytkownikowi płynnie przechodzić między wirtualnym wyświetlaczem a prawdziwym życiem, a nawet unosić się pomiędzy nimi. Ta funkcja jest bardzo przydatna dla tych, którzy muszą być obecni w nagłych wypadkach. Co więcej, zewnętrzny wyświetlacz będzie komunikował innym wyraz twarzy użytkownika. Ta funkcja z pewnością zmniejszy poczucie izolacji, ponieważ wszyscy w pokoju mogą wyrażać mowę ciała, nawet gdy są zanurzeni w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Zestaw słuchawkowy z pewnością wywoła retrospekcje u byłych użytkowników „Beeper” dzięki baterii zamontowanej w talii i magnetycznemu przewodowi zasilającemu. Mówi się, że sam zestaw słuchawkowy jest wykonany z aluminium, szkła i włókna węglowego, co powinno oferować solidną, smukłą konstrukcję bez obciążania głowy użytkownika. Chociaż kiedyś krążyły pogłoski, że opaska na głowę będzie wymienna, podobnie jak paski Apple Watch, tak już nie jest, ponieważ Apple używa opaski do zasilania wyświetlacza. Mówiąc o wyświetlaczu: wewnętrzne wyświetlacze są wyposażone w technologię Micro-OLED o rozdzielczości 4K na oko i zapewniają zapierające dech w piersiach wrażenia wizualne.

Apple nie jest obce myślenie o kreatywnych sposobach oferowania dostępnych produktów, a nowy zestaw słuchawkowy pójdzie tą drogą. Zestaw słuchawkowy ma 120-stopniowe pole widzenia, co może pomóc osobom z wadami wzroku. Użytkownicy będą mieli również możliwość mocowania soczewek magnetycznych na receptę, co potencjalnie uczyni Apple pierwszą firmą, która wprowadzi tę technologię na rynek zestawów słuchawkowych. Małe wewnętrzne silniki dopasowują soczewki do rozstawu źrenic użytkownika, tworząc spersonalizowane wrażenia dla każdej osoby i zapewniając najszersze możliwe pole widzenia. Jakby tego było mało, Apple planuje również zapewnić płynne wrażenia podczas parowania słuchawek AirPods z zestawem słuchawkowym. Dla tych, którzy potrzebują pomocy w wyraźnym słyszeniu, a nawet dla tych, którzy szukają prywatnego doświadczenia, jest to wielki atut.

Nowy zestaw słuchawkowy Apple będzie podobno kosztował 3000 USD lub więcej i może zostać wprowadzony na rynek w 2023 roku. Czy trafi na twoją listę życzeń?

Na pewno zatrzymamy się w sklepie Apple Store, aby osobiście poznać tę technologię.

No Comments

Post A Comment