Wskazówki, jak chronić siebie i swoją firmę przed typowymi cyberprzestępstwami

Glasses in front of code on computer representing cybersecurity

Wskazówki, jak chronić siebie i swoją firmę przed typowymi cyberprzestępstwami

Życie jest pełne niewygodnych rozmów. Niezależnie od tego, czy mówisz swojej randce z Tindera, że ​​po prostu nie wyszło, czy dzwonisz do rodziców, aby powiedzieć, że nie możesz wrócić do domu na wakacje, istnieje wiele argumentów, których można się bać. Jednak jedna niefortunna rozmowa, która zyskuje na popularności, dotyczy cyberprzestępczości i transakcji na rynku nieruchomości. Nikt nie chce mówić klientowi, że jego prywatne informacje — a nawet płatności — zostały skradzione.

Na szczęście istnieją sposoby obrony przed cyberprzestępczością.

Ale najpierw warto wiedzieć, z czym masz do czynienia. Według Roberta Siciliano, CEO firmy Safr.Ja, w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat nastąpił dramatyczny wzrost cyberprzestępczości. Przestępcy stają się coraz bardziej zorganizowani i wykwalifikowani, więc zapewnienie bezpieczeństwa danych ma kluczowe znaczenie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​tworzenie kopii zapasowych informacji może być łatwiejsze (i tańsze!) niż się spodziewasz.

Wiele przestępstw zostało pomyślnie popełnionych tylko dlatego, że użytkownicy nie traktowali cyberbezpieczeństwa poważnie. Na przykład słabe hasła mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo naruszenia bezpieczeństwa danych. Są to hasła typu „hasło” lub „abcde”. Siciliano nie tylko zaleca silniejsze hasłoale także wdrożenie weryfikacji dwuetapowej, która wymaga więcej informacji do zalogowania.

Przemawiając na konferencji i targach National Association for Realtors Conference and Expo, Siciliano wyjaśnił: „Hakerzy mówią, że kiedy mają twoje hasło, mają e-mail. Bo mogą się pod ciebie podszywać. Może to prowadzić do tego, że ludzie wykradną twoje informacje, wykradną informacje o twoich klientach, a nawet przekonają klientów do przelania pieniędzy na ich konta”.

To nie jest bueno dla biznesu.

Warto też wcześnie rozmawiać z klientami o cyberbezpieczeństwie. Na przykład ostrzeż ich, co mają zrobić, jeśli otrzymają e-mail od „ciebie” o przelaniu pieniędzy na konto, o którym nikt z was jeszcze nie mówił. Możesz nawet chcieć przypomnieć sobie hasła — wszyscy możemy odnieść korzyści z silniejszych haseł.

Tak jak łatwiej jest rozmawiać z dzieckiem o zamykaniu drzwi wejściowych, niż przekazać wiadomość, że jego pies wbiegł przez otwarte drzwi i został potrącony przez samochód, tak samo możesz przejść przez nieco niezręczne rozmowy z klientami wcześnie, zanim naprawdę niezręczna rozmowa, która przypadkowo ujawnia ich dane bankowe.

Cyberprzestępczość może rosnąć, ale nawet kilka drobnych zmian może pomóc chronić Ciebie i Twoich klientów przed katastrofami cyfrowymi.

No Comments

Post A Comment