Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Wojna na Ukrainie rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku, a uchodźcy wciąż szukają u nas schronienia i nowego domu. Teraz, gdy zima się skończyła, sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, częściowo ze względu na warunki pogodowe. W nowym roku 2023 myślami jesteśmy ze wszystkimi, którzy wciąż uciekają lub wciąż szukają nowego mieszkania.

Około 20 naszych pracowników pracowało nie tylko w ciągu ostatniego roku, ale także na zasadzie wolontariatu, aby znaleźć wolne mieszkania i pomóc ludziom w ich integracji, odciążając w ten sposób władze społeczne Hamburga i „Fördern & Wohnen”.

W ten sposób mogliśmy od Wentzela Dr. zorganizować i przekazać uchodźcom około 60 mieszkań. Mieszkania były wynajmowane bezpośrednio i doraźnie. Ponadto otrzymaliśmy bardzo praktyczną pomoc przy przeprowadzce, polegającą na zorganizowaniu mebli i wyposażenia domu oraz pomocy w rejestracji w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej. Obywatele Hamburga, którzy czasowo przyjęli uchodźców, otrzymali wsparcie w kontaktach z władzami.

No Comments

Post A Comment