Zatrzymaj się w luksusie w tej jaskini o powierzchni 5,572 stóp kwadratowych

Zatrzymaj się w luksusie w tej jaskini o powierzchni 5,572 stóp kwadratowych

Zatrzymaj się w luksusie w tej jaskini o powierzchni 5,572 stóp kwadratowych

stalaktyty? Sprawdzać. Wodospad? Sprawdzać. 4 sypialnie i znakomita lista gości? Sprawdź sprawdź!

Kiedy większość ludzi wyobraża sobie swój wymarzony dom, opisuje duże kuchnie, piękne drewniane podłogi i wanny na nóżkach. Ale nie John Hay.

W połowie lat 80. Hay – założyciel Celestial Seasonings Tea Company i praprawnuk sekretarza stanu Johna Miltona Haya – kupił Beckham Creek Cave w Parthenon w stanie Arkansas. Miał plany przekształcenia go w schron przeciwbombowy o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, składający się ze ścian z bloków żużlowych, podłóg ze sklejki, 11 warstw przezroczystej żywicy epoksydowej na szczycie naturalnych formacji jaskini i wewnętrznego źródła słodkowodnego.

Napełnił ją wystarczającą ilością liofilizowanego jedzenia, aby nakarmić 50 osób przez okres do dwóch lat, a dwukrotnie kazał swojej grupie religijnej wyczekiwać alarmów bombowych w jaskini. W 1987 roku Hay zdał sobie sprawę, że koniec świata nie nadejdzie w najbliższym czasie. Różne zapisy wskazują, że nieruchomość została sprzedana mężczyźnie znanemu po prostu jako „Mr. Richardson”, który miał inny sen, kiedy przejął w posiadanie posiadłość.

Krótko po przekształceniu przestrzeni w klub o wartości 6 milionów dolarów, pan Richardson zorganizował uroczyste odsłonięcie, które przywitało ponad 250 szanowanych gości, w tym Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor, Dianę Ross i wielu innych hollywoodzkich elit.

Nic dziwnego, że John Hay odkupił swoją słynną jaskinię w 1994 roku.

W następnych dziesięcioleciach kilku nowych właścicieli przejęło własność 257 akrów, każdy bez wątpienia pod wrażeniem 40-metrowych skalnych sufitów i 2300 stóp kwadratowych wspaniałej przestrzeni. Stalaktyty schodzą z góry w całym domu o powierzchni 5572 stóp kwadratowych, a surowa skała została użyta wszędzie tam, gdzie to możliwe, aby zachować wyjątkowy charakter przestrzeni.

Choć kilkakrotnie odnawiana, rozległa jaskinia zachowała swój zaskakująco przytulny urok. Jednym z powodów, dla których zachowano naturalne cechy jaskini, jest z pewnością Hay, który z szacunkiem powiedział People Magazine w 1988 roku, że „pierwotnym architektem domu był Bóg”.

Zła wiadomość – w końcu każdy wymarzony dom ma swoje nadproża – jest taka, że ​​niektóre stalaktyty kapią. Jednak cała nieruchomość jest w całości klimatyzowana dzięki urządzeniom geotermalnym.

Aktualizacja: Beckham Creek Cave nie jest już na sprzedaż, jest do wynajęcia! Dom został przerobiony na luksusowy apartament wakacyjnydostępne na noclegi, dzięki czemu teraz każdy może doświadczyć tej wyjątkowej przestrzeni.

Związane z:

  • Ten dom wygląda jak stodoła (ale ma wystarczająco dużo miejsca na mały zamek)
  • Ten niezwykły dom wcale nie jest kwadratowy
  • Śpij pod gwiazdami w tej małej chatce w pobliżu parku narodowego

Pierwotnie opublikowany listopad 2018

No Comments

Post A Comment