Zdjęcia Deepfake mogą przeniknąć na rynek mieszkaniowy

A digital map open on a computer, where one has to be wary of deepfake images.

Zdjęcia Deepfake mogą przeniknąć na rynek mieszkaniowy

Wraz z nadejściem ery komputerów widzieliśmy wiele fałszywych informacji rozpowszechnianych po całym świecie. Od zdjęć przetworzonych w Photoshopie po prezydentów rozpowszechniających fałszywe informacje – jest wiele rzeczy, których należy się wystrzegać. Internet jest pełen danych, które tak naprawdę trzeba sprawdzać na każdym kroku. Niebezpieczne jest nie tylko to, co ludzie mogą zrobić z tymi informacjami, ale także to, jak mogą je wykorzystać do ukrycia rzeczy.

Zdjęcia satelitarne rozwijają się od kilku dekad. Zmiana obrazu, który jest już ziarnisty i trudny do zauważenia, jest bardzo prosta. Może nawet stworzyć od podstaw. Oznaczanie współrzędnych GPS jest również łatwą modyfikacją w Photoshopie. Podróbki, o podróbkach, o podróbkach.

W 2019 roku wojsko USA wydało ostrzeżenie w tej sprawie Możliwość utrzymywania fałszywych informacji geograficznych przez internet. Właściwie to się spełniło – ku zakłopotaniu chińskiego rządu.

Do informowania o ukrytych obozach jenieckich w krajach wykorzystano „dowody” satelitarne. „Obozy” okazały się instytucjami reedukacyjnymi dla mentalnie „dewiacyjnej” ludności Chin. To jednak kolejna królicza nora do splądrowania. Chodzi o to, że obrazy opublikowane w 2015 roku nie pokazywały absolutnie żadnego obiektu, a obrazy z 2018 roku pokazywały ogromny obiekt.

Adiunkt Bo Zhao z University of Washington postanowił zilustrować to badaniem. Powiedział: „Pierwszym krokiem w walce z tymi problemami jest uświadomienie ludziom, że w ogóle istnieje jakiś problem”.

Przeprowadzili eksperymenty, aby wygenerować i rozpoznać obrazy domów podmiejskich, które wyraźnie pokazały wpływ tej technologii na naszą gospodarkę. Mogli z łatwością przekształcić kształt i układ sąsiedztwa w swoje obrazy.

Z tej pracy musimy zwrócić uwagę na kilka nowych terminów. Zagrożenia „papierowe miasta” i „upadkowe drogi” to dwa z nowych modnych haseł. Te nowe pomysły mogą prowadzić do minimum potencjalnych problemów. Zespół faktycznie opracował oprogramowanie, które może tworzyć te fałszywe obrazy. Sami wykonali pracę, co sprawia wrażenie, że podstawy są dostępne dla każdego, kto ma trochę wiedzy.

Morał z tej historii jest taki, że nawet wcześniej zaufane informacje są po prostu kolejną błędną opinią człowieka i nigdy tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego ludzie publikują te informacje. Zawsze poznaj i weryfikuj swoje źródła. Wskaż konsumentom daty MLS podczas ich wyszukiwania, aby uniknąć napotkania fałszywych obrazów.

No Comments

Post A Comment