Zwrot podatku od nieruchomości: Przedłużenie terminu do 31 stycznia 2023 r

Zwrot podatku od nieruchomości: Przedłużenie terminu do 31 stycznia 2023 r

Zwrot podatku od nieruchomości: Przedłużenie terminu do 31 stycznia 2023 r

Ministrowie finansów krajów związkowych, w porozumieniu z Federalnym Ministerstwem Finansów, zgodzili się na jednorazowe przedłużenie terminu składania deklaracji podatkowych od nieruchomości. Zamiast 31 października 2022 r., jak pierwotnie planowano, termin upływa 31 stycznia 2023 r.​​​​​​

Ton dyskusji w Berlinie był taki, że nowego terminu należy za wszelką cenę dotrzymać. Wszyscy zaangażowani podkreślają, że ustalenie nowych wartości podatku od nieruchomości i kwot podatku od nieruchomości stanowi obowiązkowe prace przygotowawcze dla niemieckich gmin, aby mogły one nadal pobierać niezbędny podatek od nieruchomości od 2025 r.

Bo zgodnie z decyzją Federalnego Trybunału Konstytucyjnego od stycznia 2025 roku można stosować tylko nowe wyceny. Dla pomyślnego zakończenia reformy podatku od nieruchomości niezbędne jest zatem, aby urzędy skarbowe dysponowały wystarczającą liczbą deklaracji na wczesnym etapie. Tylko w ten sposób możliwe jest terminowe przeszacowanie łącznie 38 mln jednostek gospodarczych. Gwarantuje to, że społeczności będą miały czas niezbędny do ustalenia nowych stawek wymiaru w ramach przygotowania budżetu i przesłania nowych wymiarów podatku od nieruchomości.

“Wyraźnie poniżej oczekiwań”

„Nawet jeśli Hamburg jest o 3 procent wyższy od średniej krajowej pod względem zwrotu deklaracji, wskaźnik odpowiedzi na poziomie około jednej trzeciej na dwa tygodnie przed końcem października jest znacznie poniżej oczekiwań. Aby nie przytłoczyć obywateli procedurami, które mogą generować koszty w dobie kryzysu i nie poradzić sobie z zalewem indywidualnych próśb o przedłużenie terminów z urzędów skarbowych, dziś na konferencji ministrów finansów w porozumieniu z Ministerstwem Federalnym Finansów zgodziliśmy się na jednorazowe ogólne przedłużenie terminu do 31 stycznia 2023 r. Andrzej Dressel. „Oprócz wysiłków krajów związkowych, Federalne Ministerstwo Finansów powinno ponownie zintensyfikować kampanię informacyjno-reklamową na rzecz deklaracji. Apelujemy do obywateli i doradców podatkowych o zapewnienie ciągłego zwrotu deklaracji oraz o korzystanie z kompleksowych usług informacyjnych i wsparcia, które są już dostępne w tym celu.”

pytania dotyczące podatku od nieruchomości

Federalne Ministerstwo Finansów odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowego podatku od nieruchomości pod adresem https://www.bundesfinanzministerium.de/Content/DE/FAQ/faq-die-neue-grundsteuer.html.

Masz pytania dotyczące swojego domu, mieszkania lub nieruchomości? dr Wentzela chętnie Ci doradzi

No Comments

Post A Comment